02.04.2012. / 09:24

Lega A Basket: Odlična izdanja Stipčevića i Stipanovića

Vanoli Cremona je u gostima svladala Casertu 77-74, a za pobjednički sastav je Jasmin Perković ubacio pet poena za 25 minuta

Rok Stipčević (Pixsell)Rok Stipčević (Pixsell)U talijanskoj košarkaškoj Legi A Basket u nedjelju se igrala većina utakmica 26. kola, a od hrvatskih košarkaša se posebno istaknuo Rok Stipčević u pobjedi svog Cimberio Varesea.

Pobijedio je sastav Varesea, na domaćem parketu, Sassari sa 85-79, a pobjedu su osigurali u drugoj četvrtini koju su dobili sa čak 32-12. Stipčević je igrao 32 minute i sa 19 poena je zajedno sa Diawarom bio prvi strijelac svoje momčadi. Uz 19 koševa Stipčević je imao i šest asistencija, te dva skoka. Za tri poena je gađao 4-6, za dva poena 1-2, te 5-6 s linije slobodnih bacanja.

Vanoli Cremona je u gostima svladala Casertu 77-74, a za pobjednički sastav je Jasmin Perković ubacio pet poena za 25 minuta. Imao je i šest skokova. Kod Caserte je Andrija Stipanović ubacio 12 poena uz čak 12 skokova i bio je najbolji igrač domaće momčadi.

Spomenimo još da je Leon Radošević postigao dva poena za Armani Milano (pobjeda protiv Venezije 79-70), dok je Sandro Nicević ubacio četiri poena u pobjedi svog Montegranara protiv Scavolinija (79-77 u produžetku).

Lega A Basket, 26. kolo:

Cimberio Varese - Sassari 85-79

Montegranaro - Scavolini 79-77 (produžetak)

Caserta - Vanoli Cremona 74-77

Solar Bologna - Angelico Biella 62-53

Armani Milano - Venezia 79-70

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 18-6 (-2), 2. Cantu 16-9 (-1), 3. Armani Milano 15-10 (-1), 2. Sassari 15-10 (-1), 5. Venezia 15-10 (-1)...