03.04.2012. / 11:59

Utrka po Baskiji: Kišerlovski u vremenu pobjednika

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) također je ubilježio isto vrijeme kao Rojas, a zauzeo je 46. mjesto

Robert Kišerlovski (Pixsell)Robert Kišerlovski (Pixsell)Španjolski biciklist Jose Joaquin Rojas pobjednik je prve etape šestodnevne Utrke po Baskiji (Vuelta al Pais Vasco).

Etapu sa startom i ciljem u Güeñesu, u dužini od 153 kilometra, član Movistara je završio za tri sata, 57 minuta i 44 sekunde. U završnom je sprintu nadmašio Nizozemca Woutera Poelsa (Vacansoleil-DCM) koji je na kraju osvojio drugo mjesto u vremenu pobjednika, baš kao i trećeplasirani Nijemac Fabian Wegmann (Garmin).

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) također je ubilježio isto vrijeme kao Rojas, a zauzeo je 46. mjesto. Podsjetimo, Riječanin je nedavnu Utrku po Kataloniji završio na vrlo dobrom sedmom mjestu.

Druga se etapa vozi u utorak od Güeñesa do Vitorije u dužini od 165.7 kilometara.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više