12.04.2012. / 11:58

TBL liga: Andrićev Galatasaray bolji od ''hrvatskog'' Fenera

Lukša Andrić Lukša Andrić Košarkaši Galatasaraya pobijedili su kao domaćini Fenerbahçe s 84-72 u derbi utakmici 27. kola turskog prvenstva.

U domaćoj momčadi je Lukša Andrić u 16 minuta igre ubacio 12 koševa. Šutirao je 4-8 iz igre i 4-5 iz slobodnih bacanja. Imao je 5 skokova.

Kod gostiju je Roko Leni Ukić u 30 minuta igre postigao 13 koševa uz loš šut 2-8 za dva poena i puno bolji 3-5 za trice. Dodao je jednu asistenciju. Bojan Bogdanović odigrao je 26 minuta i postigao 8 poena, gađajući 2-6 za dva poena, 0-3 za trice i 4-4 iz slobodnih bacanja. Imao je tri skoka i tri asistencije. Marko Tomas nije zaigrao za gostujuću momčad, koju vodi još jedan Hrvat u Fenerbahçeu Neven Spahija.

Inače, najefikasniji u domaćoj momčadi i na utakmici bio je Kurkan Aldemir s 18 koševa uz samo jedan promašaj. Gađao je 7-8 za dva poena i 4-4 iz slobodnih bacanja,. Za potvrdu epiteta igrača utakmice dodao je i 12 skokova.

Galatasaray je vodeći na ljestvici s omjerom 23-4, dok je Fenerbahçe u 27. prvenstvenom nastupu pretrpio osmi poraz.

Jurica Žuža u domaću pobjedu svog Tofaşa protiv momčadi Bandirma Kirmizi ugradio je 9 poena i dva skoka. Gađao je 3-6 iz igre i 3-4 iz slobodnih bacanja. Tomislav Ružić je u pobjedničkoj momčadi postigao samo 4 koša (2-6 za dva poena, 0-1 trice), ali je dodao 8 skokova i 4 asistencije.

Olin Edirne - Erdemir 62-75

Redoslijed: 1. Galatasaray 23-4, 2. Banvit 22-5, 3. Anadolu Efes 22-4 (-1), 4. Fenerbahçe 19-8...