12.04.2012. / 12:24

Primera: Ronaldo hat-trickom odlučio gradski derbi

Cristiano Ronaldo (Reuters)Cristiano Ronaldo (Reuters)U madridskom gradskom derbiju u sklopu 33. kola Primere gostujući nogometaši Reala predvođeni nezaustavljivim Cristianom Ronaldom slavili su kod Atletica s 4-1.

Niz od 20 utakmica u kojima nisu poraženi u gradskim derbijima protiv Atletica momčad Josea Mourinha nastavila je impresivnom pobjedom na Vicente Calderonu od 4-1. Apsolutno je ključna figura utakmice bio Portugalac Cristiano Ronaldo koji je postigao svoj sedmi hat-trick ove sezone (jedan više od Messija), a uz to je stigao i asistirati za preostali zgoditak Callejona.

Međutim, unatoč visokoj pobjedi Reala susret je odlučen tek u zadnjih desetak minuta. Prvo su poluvreme dobili gosti zahvaljujući odličnom pogotku iz slobodnog udarca Ronalda. U svom stilu je Portugalac uputio snažan udarac prema vratima Atletica, a barem dio krivnje ide i na dušu domaćeg vratara jer je lopta ipak odsjela u njegovom kutu. Bio je to jubilarni 50. Ronaldov gol ove sezone, a potom su uslijedila još dva. No, prije nastavka serije Realove sedmice utakmicu je u egal vratio još jedan vrstan golgeter, Atleticov Kolumbijac Falcao. On je u 55. minuti na Adrianov ubačaj s lijeve strane odlično reagirao ispred Ramosa i svojim 21. pogotkom ove sezone u Primeri razveselio veći dio tribina Vicente Calderona. No, ta je radost trajalo samo nešto više od desetak minuta. Tada je Ronaldo iskosa s lijeve strane još jednom svojim poznatim udarcem zakucao loptu pod gredu za novu prednost Madriđana.

Sve je riješeno u 83. minuti kada je domaći branič Godin u svom šesnaestercu srušio Higuaina, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran je realizator bio Ronaldo koji je tako svoj ligaški učinak zaokružio na 40 pogodaka, jedan više od Barceloninog Lionela Messija koji će sutra kod Levantea pokušati ponovo preuzeti vodeće mjesto na ljestvici strijelaca. U 88. minuti Callejon je zaključio posao dobro odmjerenim udarcem na dodavanje Ronalda.

U zadnjih pet navrata kada je Real slavio na Vicente Calderonu osvajao je i nacionalni naslov, a s današnja četiri gola premašili su lanjski učinak, te stigli na tri pogotka manje od rekordnih 107 zgoditaka u jednoj sezoni u Primeri.

Valencija se domaćom pobjedom nad Rayo Vallecanom 4-1 barem privremeno vratila na treće mjesto, dok je Sporting nadigravši Levante 3-2 ostavio na životu nadu u opstanak.

U preostalom susretu Granada je protiv Athletica povela golom Romera u 2. minuti, da bi isti igrač u 39. zbog crvenog kartona morao van terena. I s igračem manje Granada je povisila na 2-0 preko Geija u 74., no do kraja su Baski u samo šest minuta golovima Llorentea i Susaete ipak došli do boda.

Primera, 33. kolo:

Atletico Madrid - Real Madrid 1-3 (Falcao 55 / Ronaldo 25, 68, 83-11m, Callejon 88)

Valencia - Rayo Vallecano 4-1 (Jonas 41, 77-11m, Alba 70, Hernandez 88 / Costa 72)

Granada - Athletic Bilbao 2-2 (Romero 2, Geijo 74 / Llorente 81, Susaeta 87) Romero ck39

Sporting - Levante 3-2 (Trejo 22, Lora 74, Sangoy 84 / Valdo 16, Kone 63)

1. Real Madrid 32 26 4 2 104-28 +76 82
2. Barcelona 32 24 6 2 94-23 +71 78
3. Valencia 32 14 10 8 50-38 +12 52
4. Malaga 31 15 5 11 47-43 +4 50
5. Levante 32 14 6 12 46-44 +2 48
6. Osasuna 32 11 13 8 37-52 -15 46
7. Athletic Bilbao 32 10 12 10 47-44 +3 42