13.04.2012. / 11:00

Primera: Važne pobjede Seville i Villarreala

Nogometaši Seville (Reuters)Nogometaši Seville (Reuters)Domaćom pobjedom protiv Zaragoze 3-0 u 33. kolu Primere, nogometaši Seville stigli su na samo jedan bod zaostatka za šestom Osasunom.

Šesto mjesto na kraju sezone vodi u Europa ligu. No, nakon što je prethodno Villarreal u dramatičnoj završnici kod kuće dobio Malagu s 2-1, Sevilla sada za četvrtom Malagom zaostaje pet bodova, što znači da za Sevillu niti plasman u Ligu prvaka iduće sezone nije nedostižan cilj.

Pobjedu nad Zaragozom je Sevilla osigurala još u prvom poluvremenu. Argentinac Federico Fazio poentirao je glavom nakon ubacivanja Lune iz kornera s lijeve strane u 11. minuti. U 29. minuti, Alvaro Negredo je s prvim dodirom lopte koju je primio pobjegao svom čuvaru, a s drugim, niskim udarcem u kut s 14 metara, je postigao prvi od svoja dva pogotka na utakmici. Drugi je zabio u 43. minuti glavom, nakon ubacivanja s desne strane.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 84. minuti umjesto dvostrukog strijelca Negreda, dok je Tomislav Dujmović u gostujućem sastavu ostao na klupi cijeli susret.

Zaragoza je na 18. mjestu, prva ispod crte za pad u drugu ligu, a Villarreal na 17. poziciji joj sada bježi za sedam bodova.

Villarreal je na El Madrigalu gubio do 84. minute s 1-0, a na kraju je duboko u sudačkoj nadoknadi osvojio sva tri boda, toliko važna u borbi za ostanak u društvu najboljih. Gosti su poveli u 65. minuti, kada je Santi Cazorla zabio s lijevom nogom svom bivšem klubu. No, u 83. minuti je vratar gostiju Kameni dobio crveni karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru nad Hernanom Perezom. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Senna.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Hernan Perez je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu udarcem s oko 25 metara, čime je, jasno, donio silnu radost domaćim navijačima.

Mallorca je u gostima potopila Racing s 3-0, te gurnula momčad iz Santandera još više u ponor druge lige.

Primera, 33. kolo:

Villarreal - Malaga 2-1 (Senna 84 - 11 m, Perez 90+4 / Cazorla 65)

Racing - Mallorca 0-3 (Nsue 1, Castro 47, Alvaro 54)

Sevilla - Zaragoza 3-0 (Fazio 11, Negredo 29, 43)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više