16.04.2012. / 11:20

Le Championnat: PSG u 86. minuti prosuo pobjedu

PSG je bolje otvorio utakmicu i takvu igru je okrunio golom Nenea u 23. minuti

Nogometaši PSG-aNogometaši PSG-aNogometaši PSG-a propustili su šansu da se u nedjelju, na vrhu ljestvice francuskog Le Championnata, izjednače s vodećim Montpellierom.

Učinili bi to da su zadržali vodstvo kod Auxerrea, u utakmici 32. kola, no u 86. minuti su primili pogodak, pa je taj ogled završio bez pobjednika 1-1. Sada PSG zaostaje za vodećim Montpellierom (koji je danas izgubio ogled kod Lorienta) dva boda, dok je Auxerre unatoč osvojenom jednom bodu i dalje zadnji sa pet bodova manje od prvog iznad sebe, Ajaccija.

PSG je bolje otvorio utakmicu i takvu igru je okrunio golom Nenea u 23. minuti. No, pogotovo nakon tog pogotka su domaći igrači ostavljali bolji dojam, bili su odlučniji, žešči i jači u duelu, te se nisu predavali.

Unatoč tome što se igrala krajnje otvorena utakmica pogodaka sve do 86. minute nije bilo, makar su i jedni i drugi propuštali šanse, a domaćin je jednom pogodio i vratnicu.

I na kraju, u 86. minuti, katastrofalno je reagirao gostujući vratar, Talijan Sirigu. Ispustio je loptu, ona se od Oliecha odbila do stative, pa do natrčalog Le Talleca koji je mirno, iz blizine, postavio konačnih 1-1.

Le Championnat, 32. kolo:

Auxerre - PSG 1-1 (Le Tallec 86 / Nene 23)

Lille - Ajaccio 4-1 (Poulard 17-ag, Cole 37, Bruno 81, Hazard 87-11m / Sammaritano 90+3)

Lorient - Montpellier 2-1 (Bedimo 69, Campbell 77 / Giroud 78)

Nancy - Bordeaux 2-2 (Traore 47, Puygrenier 73 / Gouffran 17, Tremoulinas 90-11m)

Sochaux - Dijon 1-0 (Maiga 70)

St. Etienne - Brest 2-1 (Gradel 48-11m, Sako 72 / Jemaa 63)

Valenciennes - Evian 0-3 (Khelifa 28, Berigaud 34, Sagbo 43-11m)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više