18.04.2012. / 09:59

ATP Monte Carlo: Čilić preko Bolellija do Berdycha

Marin Čilić (Reuters)Marin Čilić (Reuters)Marin Čilić, 22. tenisač svijeta, osigurao je svoje mjesto u 2. kolu ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu pobjedom nad talijanskim kvalifikantom Simoneom Bolellijem 6-3, 6-4.

Otpor danas tek 105. tenisača svijeta, ali svojedobno 36. na rang-ljestvici, Simonea Bolellija, Čilić je slomio nakon točno 90 minuta igre. Bio je to njihov četvrti susret i treća pobjeda Čilića.

U prvom setu je jedan break, uz jednu spašenu break-loptu, Čiliću bio dovoljan za stjecanje prednosti. U prvom gemu drugog seta je hrvatski Davis Cup reprezentativac propustio realizirati jednu break-loptu, a u petom još dvije. No, u sedmom gemu je napravio break, a odmah potom je izvukao dvije break-šanse Bolellija za povratak u meč.

Čilić je zabio 9 asova, te je osvojio 79% poena nakon pogođenog prvog servisa.

Ovo je najboljem hrvatskom igraču bila treća pobjeda ove sezone. U 2. kolu igrat će protiv sedmog tenisača svijeta, Čeha Tomaša Berdycha, kojeg je svladao jednom u prethodna četiri ogleda. Jedini meč na zemljanoj podlozi u Davis Cup ogledu 2009. godine u Poreču, dobio je češki tenisač, i to u pet setova.

Inače, u kasnijem poslijepodnevnom terminu u utorak nastupila su i dvojica pobjednika na ATP turnirima prošlog tjedna na zemljanoj podlozi. Španjolac Pablo Andujar, koji je osvojio Casablancu, nadoknadio je set zaostatka i pobijedio Argentinca Federica Delbonisa 3-6, 6-4, 6-2. Na najboljem putu da učini isto bio je i Argentinac Juan Monaco, koji je protiv Nizozemca Robina Haasea izgubio prvi set sa 7-5, no, dobio je drugi sa 6-0 i vodio je 3-1 u trećem setu, kada je uganuo gležanj. Monaco je završio peti gem, ali je nakon toga predao meč.

Francuz Jo-Wilfried Tsonga proslavio je 27. rođendan pobjedom u 2. kolu protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera 6-2, 6-4.