26.04.2012. / 14:58

Serie A: Juventus i Milan nastavili utrku

Dodajmo da je za Cesenu susret na poziciji lijevog bočnog započeo 22-godišnji Zagrepčanin Damjan Đoković

Foto:IlustracijaFoto:IlustracijaTeško izborenim, ali zasluženim pobjedama izborenim pogocima u zadnjih 10 minuta Juventus i Milan nastavljaju međusobnu utrku za naslov talijanskog nogometnog prvaka.

Apsolutnu terensku dominaciju nad svojim protivnicima iskazao je vodeći dvojac Serije A u odgođenim utakmicama 33. kola. Po 71 posto posjeda lopte i Juventusa i Milana na koncu im je donijelo minimalne 1-0 pobjede nad Genoom odnosno Cesenom.

Milan se pred vlastitim navijačima na San Siru dugo mučio s momčadi koja se bori za opstanak, a zadnjih dvadesetak minuta imali su i igrača više jer je drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton u 73. minuti zaradio srpski napadač u redovima Genoe Boško Janković. Pogodak vrijedan tri boda postignut je u 86. minuti, nakon što je ubačaj Emanuelsona s lijevog boka na drugu vratnicu proslijedio Ibrahimović, a tamo je snažnim udarcem iskosa s desne strane ispod gostujućeg vratara Freija Kevin-Prince Boateng ubilježio svoj 5. gol sezone u Seriji A.

Svega nešto ranije, u 80. minuti, do tri boda kod posljednjeplasirane Cesene stigao je Juventus, a veliko slavlje momčadi Antonija Contea donio je posuđeni Romin napadač Marco Borriello svojim prvim pogotkom sezone. Centaršut s desne strane glavom je na nogu Borriella spustio Mirko Vučinić, a ovaj je odmjerenim udarcem lijevom nogom pogodio dalji kut nemoćnog gostujućeg vratara.

Dodajmo da je za Cesenu susret na poziciji lijevog bočnog započeo 22-godišnji Zagrepčanin Damjan Đoković. Bivši igrač slovačkog Spartaka iz Trnave, slovenske Gorice, te talijanske Monze na terenu je proveo 77 minuta kada ga je odmjenio Rossi.