02.05.2012. / 12:21

Primera: Mate Bilić na korak od Segunde Division

Granada je pobjedom 2-1 protiv Espanyola najvjerojatnije osigurala ostanak u Primeri

Mate Bilić Mate Bilić U utorak su odigrane tri susreta zaostalog 20. kola prve španjolske nogometne lige, a u istome su šanse za ostanak Sporting Gijona, našeg Mate Bilića, svedene na minimum.

Sporting je na svom travnjaku poražen s 3-2 od izravnog konkurenta za ispadanje u Segundu Division (drugu ligu), Villarreala, čime je ostao na šest bodova udaljen od zone spasa, ali uz utakmicu više od Rayo Vallecana koji u srijedu gostuje kod Mallorce. Ukoliko Rayo upiše i jedan bod, Sporting je novi drugoligaš.

Villarreal je poveo u 19. minuti preko Maria Gaspara, inače rođenog Španjolca, koji je iskoristio proigravanje svog suigrača Brune. Dvadeset minuta kasnije Antonio Lora vraća stvari na početak pogotkom za 1-1, ali svega četiri minute kasnije Marcos Senna, iz jedanaesterca, ponovno dovodi goste u vodstvo.

Konačan udarac domaćoj momčadi zadao je Hernan Perez u 56. minuti susreta kada je pogodio za 3-1. Poraz je do kraja utakmice samo ublažio Alex Galvez golom u 85. minuti. Potencijalni hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je do 61. minute.

Granada je pobjedom 2-1 protiv Espanyola najvjerojatnije osigurala ostanak u Primeri. Trenutno ima osam bodova više od Zaragoze koja jedina ima šanse prestići ju. Za to bi Granada trebala izgubiti oba svoja susreta do kraja prvenstva, a Zaragoza dobiti svoja tri.

Spomenimo i da su u rezultatski potpuno nevažnom susretu Getafe i Racing Santander podijelili bodove odigravši 1-1. Doduše, Getafe bi u nekoj teoriji moglo izboriti nastup u Europi dogodine, ali je to sada jako teško ostvarivo s obzirom da izravni konkurenti svoje utakmice igraju u srijedu.

Primera, zaostalo 20. kolo:

Sporting Gijon - Villarreal 2-3 (Lora 39, Galvez 85 / Gaspar 19, Senna 43-11m, Perez 56)

Granada - Espanyol 2-1 (Ighalo 29, 35 / Didac 54)

Getafe - Racing Santander 1-1 (Miku 59-11m / Diop 65)

1. Real Madrid 35 29 4 2 112-30 +82 91
2. Barcelona 35 26 6 3 104-26 +78 84
3. Valencia 35 15 10 10 54-43 +11 55
4. Malaga 35 16 7 12 51-47 +4 55
5. Levante 35 15 7 13 51-48 +3 52
6. At. Madrid 35 13 10 12 49-44 +5 49