03.05.2012. / 11:16

Le Championnat: PSG se vratio na -3

Pariški su nogometaši ipak izdržali pritisak uoči utakmice koju su jednostavno morali pobijediti da bi se mogli nadati naslovu prvaka

Igrači PSG-a (Reuters)Igrači PSG-a (Reuters)PSG se pogocima Nenea i Javiera Pastorea, za sigurnu 2-0 pobjedu protiv St. Etiennea na Parku prinčeva, vratio u utrku za naslovom prvaka Francuske.

Pariški su nogometaši ipak izdržali pritisak uoči utakmice koju su jednostavno morali pobijediti da bi se mogli nadati naslovu prvaka. Montpellier je u utorak kiksao kod kuće protiv Eviana i dao priliku PSG-u da se pobjedom protiv St. Etiennea vrati u borbu za naslov. To je PSG i učinio, iako nije bilo nimalo lako.

Vodeći je pogodak zabio Nene u 21. minuti prvog dijela s bijele točke, a konačnih 2-0 postavio je Pastore, dvije minute prije isteka 90. minute.

U razdoblju između dva pogotka, St. Etienne je imao nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali je vratar PSG-a Sirigu ipak ostao netaknute mreže.

PSG je ovom pobjedom, tri kola prije kraja prvenstva, stigao na svega tri boda zaostatka, iako je u utorak izgledalo kao da bi mogao zaostajati i velikih, vrlo vjerojatno nedostižnih, osam bodova.

Do kraja će prvenstva obje momčadi dva puta gostovati, te po jednom biti domaćini.

Le Championnate, 35. kolo:

Ajaccio - Sochaux 2-1 (Kinkela 74-11m, Socrier 85 / Privat 58)

Bordeaux - Rennes 2-0 (Obraniak 51, N'Guemo 58)

Brest - Toulouse 0-0

Caen - Lorient 1-0 (Heurtaux 67)

Lyon - Valenciennes 4-1 (Lopez 35, 72, Chris 69, Briand 88 / Cohade 38)

Marseille - Nancy 1-0 (Remy 31)

Nice - Lille 0-1 (De Melo 6)

PSG - St. Etienne 2-0 (Nene 21-11m, Pastore 88)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više