04.05.2012. / 10:12

Hrvatice se oprostile porazom

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaI treću su utakmicu na predolimpijskom kvalifikacijskom turniru u turskoj Ankari izgubile hrvatske odbojkašice. Bolja je u četvrtak, opet s 3-0, bila Bugarska.

Slavile su Bugarke 25-21, 25-21 i 25-20 nakon 73 minute igre. Istim su rezultatom ranije ovog tjedna igračice izbornika Damira Jurka izgubile od Njemačke i Turske. Ovime su završile nastup.

Najefikasnija je napadačica u hrvatskim redovima bila igračica na poziciji libera, Paola Došen, s 13 poena. Mira Topić dodala je 11, a Hana Čutura 10.

U trećem je setu debitirala i prvi poen u seniorskoj reprezentaciji ostvarila 18-godišnja Karla Klarić.

Kvalifikacije odbojkašica za OI, Ankara:

Bugarska - Hrvatska 3-0 (25-21, 25-21, 25-20)

Redoslijed: 1. Turska 6 bodova (2 utakmice), 2. Njemačka 3 (1), 3. Bugarska 3 (2), 4. Hrvatska 0 (3)

Torres: Priče o namještanju su nedostatak poštovanja prema nama i Hrvatima