16.05.2012. / 15:11

Autor: Totalsport , Nacional.hr

ATP i WTA Rim: Bez većih iznenađenja

Marija Šarapova (Reuters)Marija Šarapova (Reuters)Trećeg dana glavnog ždrijeba teniskog ATP i WTA zemljanog turnira u Rimu nije bilo većih iznenađenja ni u muškom, a ni u ženskom dijelu ždrijeba...

Kod muškaraca (ATP) su jedina dva, ako ih se uopće tkao može i nazvati, iznenađenja ispadanje 15. odnosno 13 nositelja turnira. Španjolac Feliciano Lopez (15.) poražen je od sunarodnjaka Marcela Granollersa sa 6-4, 6-4, dok je Francuz Gaël Monfils (13.) izgubio od bivšeg broja jedan svjetskog tenisa, Juana Carlosa Ferrera, sa 7-5 i 6-3.

Novak Đoković je u svom prvom meču (2. kolo), kao branitelj naslova, bez problema riješio Australca Bernarda Tomica rezultatom 6-3, 6-3 za svega 70 minuta igre. Srbijanski tenisač je, za razliku od Madrida (plava zemlja), djelovao jako dobro na crvenoj prašini.

Škot Andy Murray proslavio je u utorak 25. rođendan, a isti mu je donio velike muke protiv Argentinca Davida Nalbandiana. Naime, nakon lako osvojenog prvog seta (6-1), Murray je izgubio drugi rezultatom 6-4, da bi u trećem morao loviti break zaostatka, ali je na kraju rođendan ipak proslavio pobjedom (7-5).

Francuz Jo-Wilfried Tsonga (5.) i Španjolac David Ferrer (6.) nisu imali prevelikih poteškoća u svojim mečevima drugog kola. Tsonga je s glatkih 6-3, 6-2 bio bolji od Srbina Viktora Troickog, dok je Ferrer nadigrao sunarodnjaka, Nadalovog prošlotjednog krvnika, Fernanda Verdasca sa 6-3, 7-6(3).

Kod tenisačica je najveće iznenađenje priredila Novozelanđanka Marina Erakovic koja je sa 7-6(4), 4-6 i 6-3 izbacila 11. nositeljicu, Njemicu Sabinu Lisicki. Iznenađenje je umalo priredila i Amerikanka Christina McHale koja je imala priliku biti bolja od druge igračice svjetskog poretka - Marije Šarapove. Ruskinja je u konačnici slavila rezultatom 7-5, 7-5 iako je imala velikih problema s brzonogom Amerikankom.

Od ostalih rezultata izdvojimo i plasman wimbledonske pobjednice Petre Kvitove (Češka) u 3. kolo, te pobjedu starije sestre Williams (Venus) protiv vrlo neugodne suparnice za 1. kolo Simone Halep (6-3, 6-4).

Podsjetimo kako je najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen u 1. kolu. Svladao ga je 12. nositelj, Španjolac Nicolas Almagro 6-2, 3-6, 6-0 nakon jednog sata i 37 minuta igre.

Poražena je i Mirjana Lučić od 14. nositeljice, Slovakinje Dominike Cibulkove, nakon svega 65 minuta igre. I u trećem je međusobnom susretu 23-godišnja Slovakinja bila uspješnija od naše tenisačice, ovoga puta rezultatom 6-1, 6-2. Prije ovog meča odigrale su ove dvije tenisačice neizvjestan susret u 1. kolu Wimbledona prošle godine kada je Cibulkova slavila s 8-6 u trećem setu.