25.05.2012. / 16:59

Glatki poraz Zovka za izjednačenje Rusije

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaReprezentacija Rusije izjednačila je ogled protiv Hrvatske na 1-1 na Svjetskom kupu nacija u Düsseldorfu nakon što je Alex Bogomolov Junior pobijedio Lovru Zovka sa 6-4, 6-2.

Za samo 66 minuta igre Zovko je morao potpisati kapitulaciju protiv svjetskog broja 46. u njihovom prvom međusobnom ogledu.

Tri je puta ruski tenisač oduzimao Zovku servis, jednom u prvom i dva puta u drugom setu, dok Zagrepčanin nije iskoristio niti jednu od tri break-lopte.

Podsjećamo, u četvrtak je Ivan Dodig savladao Igora Kunjicina 7-6(0), 6-4, pa je ovaj ogled 3. kola Plave skupine sada izjednačen na 1-1, te će pobjednika odlučiti igra parova.

Hrvatska je u prva dva kola poražena od Srbije (2-1) i Njemačke (3-0), te je izgubila sve šanse za plasman u finale.