28.05.2012. / 16:04

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Roland Garros: Martić u 2. kolu

Petra Martić Petra Martić Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić uspješno je započela nastup na Roland Garrosu. Slavila je Splićanka u 1. kolu protiv Nizozemke Michaelle Krajicek 6-2, 7-5.

Bio je ovo treći dvoboj Martić i Krajicek i treća pobjeda Hrvatice, nakon Praga prošle godine i Indian Wellsa 2010. Prve dvije pobjede bile su dosta tijesne i u tri seta, no ovaj puta je "posao" obavljen u dva. Susret protiv dvije godine starije suparnice Martić je mogla i ranije okončati budući je u drugom setu kod 5-3 propustila meč-loptu na Nizozemkin servis, a potom nije realizirala još jednu kod 5-4 na vlastitom početnom udarcu. Krajicek se breakom nakratko vratila u dvoboj poravnavši na 5-5, no zatim je Martić ponovo oduzela servis i mirno odservirala za pobjedu.

Hrvatska je tenisačica iskoristila 4 od 9 prilika za obrat, dok je Krajicek to pošlo za rukom samo jednom iz sedam prilika. Iako je ubacivala tek 48 posto prvih servisa, Martić je osvajala poene u 79 posto slučajeva nakon prvog. Nizozemku je koštao i preveliki broj neprisiljenih pogrešaka jer ih je načinila 12 više (30-18).

Ovo je i ponovljeni najbolji rezultat Splićanke na Roland Garrosu gdje je posljednje dvije godine ispadala već u prvoj rundi. Tek je 2009. godine kroz kvalifikacije stigla do 2. kola.

U idućem nastupu Petru Martić očekuje pobjednicu dvoboja između domaće predstavnice i 8. nositeljice Marion Bartoli i Čehinje Karoline Pliškove.