17.06.2012. / 10:24

Autor: Hina

EURA:

Grci "ponavljaju" Portugal 2004.

Nogometaši Grčke odlaze u četvrtfinale EURA nakon pobjede nad Rusijom od 1:0. Grci su u Varšavi u četvrtfinale ušli na poptuno isti način kako su prije 8 godina osvojili naslov europskih prvaka u Portugalu

Giorgos Karagounis (arhiva)Giorgos Karagounis (arhiva)U dvoboju 3. kola A skupine EURA u Varšavi su nogometaši Grčke svladali Rusiju s 1:0 (1:0). Grčka se plasirala u četvrtfinale EURA, dok je Rusija otpala.

Nogometaši Grčke odlaze u četvrtfinale EURA nakon pobjede nad Rusijom od 1:0. Grci su u Varšavi u četvrtfinale ušli na poptuno isti način kako su prije 8 godina osvojili naslov europskih prvaka u Portugalu. Cladali su Ruse šokantnim pogotkom kapetana Karagounisa u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i to vodstvo obranom sačuvali dokraja. Utakmica je bila vrlo dobra samo u prvih deset minuta, kada su se nizale šanse na obje strane, a Rusi potom potpuno preuzimaju igru, ali s vrlo jalovim ishodom. Odluka je pala na isteku poluvremena kada je katastrofalno pogriješio Ignjašević koji je dodao loptu Karagounisu, a maleni Grk se sjurio i snažnim udarcem "probio" Malafejeva. U drugom dijelu su Grci čak bili puno opasniji iz protunapada, pa je tako u 70. minuti Tzavellas iz slobodnog udarca pogodio spoj vratnice i grede. Rusi su opsjedali gol Grka, no stvorili su samo jednu izrazitu priliku, u 83. minuti kada je udarac glavom Džagojeva prošao centimetar od vratnice.

Pred 52.000 gledatelja na Nacionalnom stadionu sudio je Jonas Eriksson iz Švedske.

Strijelac: 1:0 Giorgos Karagounis (45+2)

GRČKA: Sifakis - Torosidis, Sokratis, K. Papadopoulos,Tzavellas - Maniatis, Katsouranis - Salpingidis (Ninis, 83),Karagounis (Makos, 67), Samaras - Gekas (Holebas, 64)

RUSIJA: Malafejev - Anjukov (Izmailov, 84), Berezucki,Ignjaševič, Žirkov - Širokov, Denisov, Gluščakov (Pogrebnjak, 72)- Džagojev, Keržakov ( Pavljučenko, 46), Aršhavin

Grci će kao drugoplasirana momčad skupine A 22. lipnja u Gdanjsku igra s prvakom skupine B.