SP Japan, Koreja 2002

Mendez Edison poslao Hrvate kući

1:0

HRVATI SE PRIDRUŽILI FRANCUZIMA I ARGENTINCIMA
Izgubivši 1:0 i razočaravši time nogometom “uspaljenu” naciju, naši su se reprezentativci oprostili od SP-a u Japanu i Koreji.

Mendez Edison, inače igrač Deportiva iz Quita, je u 48. minuti savladao Pletikosu i time doveo Ekvador u vodstvo. Uporni pokušaji da bar poravnamo nisu urodili plodom.

Istovremeno u Oita-u u Japanu naši konkurenti iz skupine, Meksiko i Italija odigrali su 1:1 i time se plasirali dalje. Zgoditke na toj utakmici su postigli Borgetti Jared u 34. minuti te Alessandro Del Piero u 85. minuti. Inače Del Piero je ušao kao zamjena te iskoristio ukazano povjerenje talijanskog izbornika.

Jutros je igrao i Brazil te pokazao kako se igra. Nakon ispadanja Francuske i Argentine Brazilci su istaknuli kandidaturu za naslov te pokazali da su veliki favorit na ovom Svijetskom prvenstvu pobjedivši Kostariku 5:2 u utakmici trećeg kola skupine C.

Strijelci za četverostruke svjetske prvake u najljepšoj utakmici prvenstva bili su Luis Marin, Ronaldo, Edmilson, Rivaldo i Junior. Brazil je sa 9 osvojenih bodova prvi u skupini, a drugo je mjesto osvojila Turska nakon što je pobjedila Kinu 3:0 pogocima Hasana Sasa, Bulenta Korkmaza i Umita Davale.

Turci su se u drugi krug plasirali s 4 boda zahvaljujući boljoj gol-razlici od Kostarike, dok su Kinezi bili poslijednji bez boda i postignutog pogotka.

Brazil i Turska još ne znaju svoje protivnike jer igraju sa prve dvije momčadi iz skupine H u kojoj igraju Japan, Belgija, Rusija i Tunis, a tek u petak će se znati koje momčadi idu dalje jer sve momčadi još imaju priliku za prolaz.