02.02.2006. / 17:33

Autor: Ante Mihić

EUROPSKO RUKOMETNO PRVENSTVO

Hrvatska pobjedom nad SiCG izborila nastup u polufinalu

Hrvatska muška rukometna reprezentacija izborila je nastup u polufinalu Europskog rukometnog prvenstva koje se održava u Švicarskoj. Naši najbolji rukometaši su u odlučujučoj utakmici po skupinama sa rezultatom 34:30 pobijedili reprezentaciju Srbije i Crne Gore i osigurali borbu za medalje na europskom prvenstvu. Iako je početak bio dosta rastrgan, a naši igrači su igrali pod imperativom da moraju dobiti utakmicu ukoliko žele igrati u polufinalu, što je utakmica više odmicala igra naše reprezentacije bila je sve sigurnija i bolja. Poluvrijeme je završilo rezultatom 16:16 i sve do sredine drugog poluvremena utakmica je bila neizvjesna, a rezultat se je mijenjao u korist jedne, pa druge reprezentacije. Ipak nekoliko obrana Vlade Šole, raspoloženi Goran Šprem te ponovo briljantne izvedbe najboljeg rukometaša svijeta Ivana Balića dovele su Hrvatsku do sigurne pobjede i još jednog velikog uspjeha rukometne reprezentacije i Hrvatskog sporta uopće.