09.03.2006. / 09:34

Autor: Ivan Duvnjak

KOŠARKA

Nova velika pobjeda Cibone

Košarkaši Cibone u srijedu su u prepunom Domu Dražena Petrovića svladali talijanski Benetton 91:80 i tako upisali treću pobjedu u tri utakmice TOP-a 16 Eurolige, te došli nadomak do senzacionalnog plasmana među 8 najboljih ekipa starog kontinenta. No, više od krajnjeg rezultata reći će podatak da su Cibosi nošeni fantastičnim navijanjem već na poluvremenu imali 20 koševa prednosti (50:30), a na kraju treće četvrtine 21 koš viška. «Vukovi» su u srijedu odigrali jednu od utakmica za koje se isplati platiti ulaznicu. Puno atraktivnih poteza i veliki protivnik na koljenima digli su na noge preko 5 tisuća gledatelja. Navijanje kakvo je viđeno u srijedu dugo se nije dogodilo u Draženovom domu. Zagrepčane su predvodili sjajni Amerikanci Scoonie Penn s 24 koša i 7 asistencija, Bennett Davison s 20 koševa i 10 skokova, te nedavno pojačanje Chris Warren koji je ubacio 15 koševa. Cibona je bila nezaustavljiva ne samo zbog njih trojice nego zato što su svi igrači koji su ulazili u igru vrlo kvalitetno odradili svoj dio posla. Konferenciju za novinare Izraelac na gostujućoj klupi, David Blatt započeo je pričom o prekrasnoj košarci koju je Cibona prezentirala i o gotovo fanatičnoj podršci s tribina. «Kada imate ovakvu podršku navijača, a uz to i rezultat u prethodne dvije utakmice, dobivate strašno samopouzdanje, dodatnu energiju i entuzijazam koji graniči s euforijom. Na krilima te euforije Cibona nas je deklasirala u prvom poluvremenu i ja im na tome čestitam. Mi jesmo igrali loše, ali za to velike zasluge pripadaju momčadi trenera Anzulovića.», izjavio je Blatt. S druge strane nakon velike igre i uvjerljive pobjede trener Cibone Dražen Anzulović potvrdio je da je prvo poluvrijeme bilo najbolje ove sezone. «Igrači su odigrali savršeno prvo poluvrijeme. Sve je štimalo. Obrana je bila odlična, a kada igrate takvu obranu onda imate mogućnost i kvalitetne pripreme napada što smo mi i učinili. Malo sam ljut što smo se opustili u zadnjoj četvrtini i dali Benettonu priliku, no na kraju mogu reći da nam je netko ponudio 11 razlike uoči utakmice odmah bi prihvatio», rekao je Anzulović. Nakon 3. kola u svojoj skupini Cibona ima 3 pobjede i čak i to bi moglo biti dovoljno, no trener Cibosa je na novinarski upit o toj kombinacija hladnokrvno odgovorio. «Da, moglo bi biti dovoljno, ali ja bih radije 6 pobjeda». Do kraja natjecanja u TOP 16 Cibona gostuje kod Panathinaikosa i Benettona, te dočekuje Efes Pilsen kojeg su već tri puta svladali u ovoj sezoni. Četvrta pobjeda protiv Turaka garantirala bi četvrtfinale. Nešto o čemu nitko prije samo mjesec dana nije mogao niti sanjati.