14.03.2006. / 08:58

Autor: Ivan Duvnjak

KOŠARKA

Cibona ipak kompletna u Ateni

Najbolji igrači Cibone amerikanci James Scoonie Penn i Bennett Davison ipak će biti spremni za utakmicu 4. kola TOP-a 16 Eurolige koju će momčad trenera Dražena Anzulovića odigrati u srijedu u Ateni protiv Panathinaikosa. To je za Nacional u ponedjeljak nakon posljednjeg treninga uoči puta u Grčku potvrdio prvi iz spomenutog dvojca, playmaker Scoonie Penn. «Potpuno sam zdrav i spreman za utakmicu protiv Panathinaikosa. Iako je Davison laške ozlijeđen siguran sam da će i on igrati jer se radi o igraču nevjerojatnih fizičkih predispozicija», kazao je Penn za Nacional i dodao kako zna da će domaćini u srijedu navaliti «poput životinja» jer su u prve tri utakmice upisali tri poraza i ovo im je zadnja šansa da ostanu u igri za četvrtfinale Eurolige. «Mi se uopće ne opterećujemo njihovom lošom situacijom. Želimo prolaz među osam najboljih i to po mogućnosti s prve pozicije koja bi nam donijela prednost domaćeg terena u razigravanju za «Final – four». Vjerujem da će u Ateni najvažnije biti prvo poluvrijeme. Ukoliko prvih 20 minuta ne dozvolimo Grcima da povedu s velikom razlikom borba za pobjedu bit će jako neizvjesna do kraja i tu vidim našu šansu», kazao je Penn. Podsjetimo, u prva tri susreta TOP-a 16 Cibosi su ubilježili isto toliko pobjeda i za prolaz u četvrtfinale teoretski im treba još samo jedna pobjeda.

ABA liga: Zagrebu gradski derbi protiv Cibone

Košarkaši Zagreba CO su u sklopu 25. kola regionalne ABA lige slavili u Draženovom domu protiv Cibone s 88-84. Gosti su do pobjede došli zahvaljujući… Više