18.03.2006. / 13:03

Autor: Hrvoje Perinić

SKIJANJE

Janica Kostelić: 30-ta pobjeda za povijest

Janica Kostelić je u subotu svojom 30-om pobjedom u karijeri postavila još jedan rekord osvojivši najveći broj bodova tijekom jedne sezone, nakon što je već osvojila veliki Kristalni globus ove godine. Šveđanka Pernilla Wiberg držala je  taj rekord do sada, postavivši ga prije devet godina osvojivši sveukupno 1960 bodova. Prvim mjestom u Švedskom Äreu, Janica  je osvojila ove sezone 1970 bodova. Hrvatska skijašica  je nakon prve voženje imala 19 stotinki prednosti i najboljom drugom vožnjom u drugom spustu, pokazala dosad neviđenu nadmoć u odnosu na ostale konkurentice tijekom cijelog natjecanju. U ovoj utrci za pamćenje, oprostile su i dvije velikanke snježnog sporta; Michaela Dorfmeister i Martina Ertl-Rinzt odvozivši svoju   posljednju vožnju, a Janičina najveća konkurenticu Anja Paerson osvojila je mali kristalni globus u Veleslalomu. Posdjetimo, ovo je i ujedno Janičin treći veliki Kristalni globus u karijeri.

Kosteliću uručen globus za kombinaciju

Naš najbolji skijaš Ivica Kostelić danas je, u sklopu finala Svjetskog kupa u austrijskom Schladmingu, primio mali Kristalni globus za ukupnu pobjedu… Više