09.06.2006. / 09:43

NJEMAČKA

Počinje 18. svjetsko nogometnog prvenstva

Brazil brani titulu svjetskog prvaka brani, koji je osvojio prije četiri godine u Japanu i Južnoj Koreji svladavši Njemačku 2:0

U petak će biti svečano otvoreno 18. svjetsko nogometnog prvenstva u Njemačkoj. Prva utakmica u Muenchenu između Njemačke i Kostarike započet će minutom šutnje u počast svim preminulim nogometašima u bližoj i daljoj povijesti. Prvenstvo će se održati u 12 njemačkih gradova, a na njemu će sudjelovati 32 reprezentacije, među kojima i Hrvatska. Titulu  brani Brazil, koji je  prije četiri godine u Japanu i Južnoj Koreji u finalu svladao Njemačku 2:0 i tako po peti put u povijesti osvojio naslov svjetskih prvaka. Hrvatska će u Njemačkoj  treći put igrati na svjetskim prvenstvima, a na svom prvom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine osvojila je treće mjesto i ostvarila najveći uspjeh hrvatskog nogometa.