14.06.2006. / 09:10

SVJETSKO PRVENSTVO

Hrvatska izgubila od Brazila

Drugo poluvrijeme utakmice Hrvatska je odigrala puno odlučnije, a rezultat toga je bio veći posjed lopte, izgledne prilike pred brazilskim golom i dominatna igra hrvatske momčadi, no rezultat je ipak ostao nepromijenjen

U utorak je odigrana prva utakmica hrvatske nogometne reprezentacije na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i to protiv peterostrukih svjetskih prvaka, momčadi Brazila. Naši su reprezentativci na žalost poraženi, ali s minimalnih 1:0. Hrvatska je prvo poluvrijeme odigrala suzdržano i primila pogodak u 44. minuti utakmice. Nastavak utakmice je odigrala puno odlučnije, a rezultat toga je bio veći posjed lopte, izgledne prilike pred brazilskim golom i dominatna igra hrvatske momčadi, no rezultat je ipak ostao nepromijenjen. Strijelac odlučujućeg pogotka u Berlinu na Olimpijskom stadionu bio je Kaka u 44. minuti. Podsjetimo, Brazil i Hrvatska odigrali su prijateljsku utakmicu u kolovozu prošle godine koja je u Splitu završila bez pobjednika rezultatom 1:1. Tijekom večeri privedeno je sedam navijača: tri u Zagrebu i četiri u Slavonskom Brodu. Prema informacijama iz Berlina, osim jednog navijača koji je ušetao na igralište tijekom susreta, u pritvoru je zadržan još jedan naš navijač koji je ispod stadionskih klupa izazvao tučnjavu.