02.08.2006. / 09:06

Autor: Hrvoje Perinić

EUROPSKO PRVENSTVO

Draganja osvojio srebro na 50 metara

"Zadovoljan jesam, ali i tužan jer nisam isplivao rezultat koji osjećam da imam, nisam plivao koliko stvarno mogu. No, medalja je na 50 delfin napokon tu, to mi puno znači" priznao je Draganja

Duje Draganja osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u plivanju u Budimpešti. Draganja je osvojio srebro u disciplini plivanja delfinom na 50 metara koje je isplivao za 23.62 sekunde. Zlato je odnio Ukrajinac Sergej Breus, koji je time obranio naslov osvojen prije dvije godine u Madridu, dok je broncu ponio Danac Jakob Andkjaer. "Imao sam ga!" uzvikivao je Duje nakon izlaska iz bazena, kritički se osvrnuvši na svoj nastup. "Vidio sam da ga imam, da ga mogu pobijediti, vidim da mi je blizu na kraju opet napravim glupost na ulasku u cilj. Cijelu utrku molio sam samo da mi sjedne taj ulazak u cilj, ali ništa. Jednostavno nemam dovoljno utrka na delfinu i u tome je sva mudrost" kazao je Duje nakon utrke. "Zadovoljan jesam, ali i tužan jer nisam isplivao rezultat koji osjećam da imam, nisam plivao koliko stvarno mogu. No, medalja je na 50 delfin napokon tu, to mi puno znači" priznao je Draganja. Ovo je druga medalja koju je osvojio hrvatski plivač na europskim oprvenstvima, prvu je osvojio Miloš Milošević1999. godine. Draganju u četvrtak još iščekuju nastupi u utrkama na 50 i 100 metara slobodnim načinom. Podsjetimo Draganja je na 50 metara tim stilom na SP u Montrealu osvojio srebro te je za vjerovat, sudeći po formi koju pokazuje na ovom natjecanju, da ovo nije poslijedna medalja Duje Draganja.