03.01.2007. / 10:51

Autor: Nacionalova redakcija

SPORT

Hrvatski sportaši godine

Možda nismo briljirali na svjetskom prvenstvu u nogometu, no pojedinačni sportovi su, kao i uvijek, na nivou. Hrvatske sportaše godine možete vidjeti u fotogaleriji, a u izbor su ušli:

1. Ivan Ljubičić (tenis) - 3. mjesto na ATP ljestvici, a sezonu završio na petoj poziciji
  2. Mario Ančić (tenis) - U ovoj godini pamtit ćemo ga po dva osvojena turnira, jedan u Nizozemskoj, drugi u Rusiji
  3. Mirko Filipović (ultimate fight) - Ove godine protutnjao je Grand-Prix turnirom, najvrjednijim natjecanjem ovog tipa na svijetu
  4. Duje Dragonja (plivanje) - Donio je zlato na SP u Šangaju i broncu sa EP na 50m slobodno te europsko srebro na 50m leptir.
  5. Ivica Kostelić (skijanje) - Uz srebro koje je osvojio u kombinaciji u Torinu, dodao je i 6. mjesto u slalomu, te jednu pobjedu u Svjetskom kupu ove sezone u superkombinaciji.
  6. Blanka Vlašić (atletika) - Apsolutni hrvatski rekord u skokovima u vis za žene preskočivši 205 m.
  7. Janica Kostelić (skijanje) - Uz niz medalja koje je osvojila, 2006. godinu je obilježila zlatom u kombinaciji te srebrom u super veleslalomu na zimskim olimpijskim igrama u Torinu.
  8. Eduardo Alves da Silva (nogomet) - 2. najbolji strijelac lige, postigao 20 golova u 29 utakmica.
  9. Nikola Vujčić (košarka) - Prvi igrač koji je ostvario triple-double u Euroligi u utakmici protiv Prokoma, imao je 11 poena, 12 skokova i 11 asistencija.
  10. Mile Smodlaka (vaterpolo) - Briljirao je u klubu, u prvenstvu i u Euroligi, posebno na dubrovačkom Final Fouru.

Fotogalerija

• Ivan Ljubičić - došao je do 3. mjesta na ATP ljestvici, a sezonu završio na petoj poziciji
  • Mario Ančić - u ovoj godini pamtit ćemo ga po dva osvojena  turnira, jedan u Nizozemskoj, drugi u Rusiji
  • Mirko Filipović - ove godine protutnjao je Grand-Prix turnirom, najvrjednijim natjecanjem ovog tipa na svijetu
  • Duje Dragonja - donio je zlato na SP u Šangaju i broncu sa EP na 50m slobodno te europsko srebro na 50m leptir
  • Ivica Kostelić - uz srebro koje je osvojio u kombinaciji u Torinu, dodao je i 6. mjesto u slalomu, te jednu pobjedu u Svjetskom kupu ove sezone u superkombinaciji
  • Blanka Vlašić - postigla je apsolutni hrvatski rekord u skokovima u vis za žene preskočivši 205 m
  • Janica Kostelić - uz niz medalja koje je osvojila, 2006. godinu je obilježila zlatom u kombinaciji te srebrom u super veleslalomu na zimskim olimpijskim igrama u Torinu
  • Eduardo Alves da Silva - postao je 2. najbolji strijelac lige, postigavši 20 golova u  29 utakmica
  • Nikola Vujčić - on je ostao u povijesti košarke kao prvi igrač koji je ostvario triple-double u Euroligi u utakmici protiv Prokoma, imao je 11 poena, 12 skokova i 11 asistencija