04.01.2007. / 20:06

Autor: Goran Jurić

SKIJANJE

Ana Jelušić druga

Nakon prve vožnje u kojoj je završila kao treća, Ana Jelušić je završila utrku na odličnom drugom mjestu. Ovo je ujedno i prvi put da se Ana popela na postolje. Na prvom mjestu završila je Austrijanka Marlies Schild, a treće mjesto zauzela je Čehinja Šarka Zahrobska. Nakon prvog spusta Ana je bila treća, a Anja Paerson, iako druga nakon prve vožnje, ispala je samo pet vrata prije ciljne ravnine.

Sofija Novoselić, šesnaestogodišnja hrvatska skijašica startala je posljednja u prvoj vožnji, završila je 43. mjestu te se nije plasirala među 30 najboljih. Sofiji je to bio tek treći nastup u Svjetskom Kupu, no još uvijek čeka svoju priliku za drugu vožnju.

Skijaše je bodrilo oko 13 tisuća ljudi, a kako je izgledao dan na Sljemenu pogledajte u galeriji.