29.05.2003. / 00:00

Autor: Mario Duspara

Talijanski nogometni klub AC Milan osvojio je u srijedu svoj šesti naslov prvaka Europe pobijedivši u finalu Lige prvaka Juventus 3:2 boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon što u prvih 90 minuta i dva produžetka ni jedna momčad nije postigla pogodak, vratar Milana i brazilske nogometne reprezentacije Nelson Dida obranio je jedanaesterce Trezeguetu, Zalayeti i Monteru. Na stadionu Old Trafford u Manchesteru pobjednički trofej je primio kapetan Milana Paolo Maldini, a zanimljivo je da je prije točno 40 godina kao ondašnji kapetan Milana taj trofej na stadionu Wembley primio i njegov otac Cesare. Nizozemac u redovima Milana Clarence Seedorf osvojio je svoj treći naslov evropskog klubskog prvaka i postao prvi igrač kojem je to uspjelo s tri različita kluba. Naime, već je bio prvak kao igrač Ajaxa i Reala. Hrvatski nogometni reprezentativac Dario Šimić nije bio u sastavu Milana, dok je Igor Tudor za poraženi Juventus igrao do 42 minute, kada je napustio teren zbog ozlijede.