09.11.2007. / 08:38

Autor: Marko Biočina

KUP UEFA

Noć velikih promašaja u Maksimiru

Dinamo je u prepunom Maksimiru u sklopu 2. kola Lige UEFA dočekao švicarskog viceprvaka Basel. U sjajnoj atmosferi z agrebačkog stadiona domaći su potpuno nadigrali goste, no utakmice jeipak završila rezultatom 0:0. Teško je i pobrojati sve šanse koje su promašili Dinamovi igrači.

Već u prvom poluvremenu Mandžukić i Šokota (dvaput) mogli su sve riješiti, no njihovi udarci ili nisu pogodili cilj ili ih je obranio vrlo dobri gostujući vratar Costanzo. Dinamovci su s promašajima nastavili i u drugom poluvremenu, a posljednju izglednu priliku propustio je Vukojević kada je s teke nekoliko metara udaljenosti od Baselovog gola pogodio vratnicu.

Još jednu veliku utakmicu odigrao je Luka Modrić koji veći dio utakmice bio najdominantniji igrač na travnjaku. Držao je visok ritam igre, razigravao svoje suigrače, no na njegovui žalost Dinamovi napadači sinoć nisu bili jednako raspoloženi. Ipak, Dinamo je igrao vrlo dobro. Brojni skauti velikih svjetskih klubova sinoć su u Maksimiru imali što za vidjeti i sigurno nisu Zagreb napustili nezadovoljni.

Detalje s utakmice možete vidjeti u fotogaleriji Nacionalovog fotografa Igora Šobana.