Autor: Katarina Zorić

EURO

Hrvatska - Njemačka 2:1

Našu reprezentaciju bodri veliki broj igrača

Na Wörthersee Stadionu u Klagenfurtu započela je druga utakmica skupine B između hrvatske i njemačke reprezenatacije. Hrvatsku momčad čeka teška utakmica jer igraju s favoritom prvenstva.

Vatreni imaju potporu velikog broja navijača čija se pjesma ori stadionom, ali i ulicama Klagenfurta. Polovicu naše tribine prekrila je velika zastava ma kojoj piše Croatia.

Prvo poluvrijeme

Njemci su odlučno započeli utakmicu i igraju vrlo disciplinirano, ali se hrvatska obrana odlično kreće i zatvara puteve prema golu.

Kranjčar i Pranjić u 8. minuti uspjeli su probiti lijevu stranu, ali dobar ubačaj Pranjića ispred Olića izbacila je njemačka obrana.

U 9. minuti prvi korner - Luka Modrić izbio je iz kaznenog prostora.

U prvih 10 minuta utakmice Nijemci su imali loptu u posjedu 58 posto.

15. minuta donijela je odličan Modrićev pokušaj nad svojim čuvarom kod jako dobrog ubačaja Ćorluke.

23. minuta i goooooool za Hrvatsku! Bravo Srna! Hrvatska vodi 1:0!

Nakon što je pokupio njemačkog igrača, Srna je u 27. minuti zaradio žuti karton.

Hrvatska je pritisnula njemačku zadnju liniju koja mora izbiti loptu izvan granica terena.

Navijači u euforiji viču "Stipe"!

Odlična prilika za Kranjčara u 30. minuti. Rakitić je Oliću dodao duboku loptu koji ju je spustio za Kranjčara. Niko je sam sa 16 metara pucao preko Lehmanna.

Slobodan udarac Ballacka s 30 metara u 33. minuti, sjajno je obranio Stipe Pletikosa. Hrvatska i dalje u prednosti.

Njemačka momčad preuzela je inicijativu u posljednjih 5 minuta i opasnu pritišću Bilićeve igrače. Do kraja utakmice ostalo je još 10 minuta.

Njemačka je zaradila još jedan korner u 39. minuti.

U 42. minuti fenomenalna akcija - Ćorluka je sam prošao po desnoj strani, ubacio za Olića koji je smirio loptu za Kranjčara, ali je Lehmann obranio.

Lopta je ušla u hrvatsku mrežu u 44. minuti, ali je sudac s pravom pokazao prekršaj Gomeza nad Pletikosom.

U 46. minuti Joe Šimunić zaradio je žuti karton jer je izbio loptu van kad je već izašla van.

Prvo poluvrijeme je završilo.

Drugo poluvrijeme

Na početku drugog dijela loptu s centra izvela je Hrvatska.

U 46. minuti zamijena u redovima njemačke reprezentacije - umjesto Jansena, ušao je Odonkor.

Pletikosa je u 49. minuti istrčao na 16 metara, boksao loptu, a Ballack s 18 metara ne pogađa prazan hrvatski gol.

Još uvijek nema opasnijih napada hrvatske reprezentacije.

Hrvatski navijači ne posustaju - "u boj, u boj za narod svoj" čuje se na tribinama.

Ritam igre kontrolira Njemačka.

Ali u 62. minuti ponovno gooool. Odlični Ivica Olić i Hrvatska vodio 2:0. Nakon što je Srna ubacio s desne strane, lopta se odbila od Podolskog i skrenula u vratnicu, a onda do Olića koji pogađa.

Nastavlja se dominacija Hrvatske, ali Nijemci prijete iz polukontri.

Umjseto odličnog Ivice Olića u 72. minuti ulazi Mladen Petrić.

Njemački pritisak se nastavlja. Iako je Schweinsteiger bio blizu smanjenja zaostatka, Pletikosa spremno brani.

U 75. minuti Ballacku zasluženi žuti karton nakon što je oštro naišao na Rakitića.

U 79. minuti Podolski postiže pogodak i rezultat je sada 2:1 za Hrvatsku.

79. minuta - u igru je ušao Jerko Leko umjesto Darija Srne.

Još jedna zamjena - Kranjčar je izašao van, a ušao je Dario Knežević.

U 88. minuti nevjerojatna situacija - iako je bio čisti aut za Hrvatsku, belgijski sudac dosudio ga je Nijemcima.

Igrat će se još 3 minute sudačke nadoknade.

92. minuta - Crveni karton Schweinsteigeru zbog udaranja Leke. Žuti karton dobio je i Lehmann zbog prigovaranja.

Sudac dijeli žute kartone šakom i kapom - u 93. minuti i naš je Luka Modrić "zaradio" jednoga, iako nitko ne zna zašto..

KRAJ! ZASLUŽENA POBJEDA HRVATSKE!

Hrvatska : Njemačka 2:1

Ronaldo zabio za polufinale Portugala!

Pogotkom Cristiana Ronalda u 79. minuti, reprezentacija Portugala zasluženo je u Varšavi pobijedila Češku 1-0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici… Više