12.08.2008. / 11:03

Trijumf protiv Srbije

Vaterpolisti nastavili niz pobjeda

Nakon uvjerljivih pobjeda košarkaške i rukometne selekcije na Olimpijskim igrama, Hrvatska vaterpolo reprezentacija nastavila je uspješnim nizom u ekipnim sportovima, pobijedivši Srbiju 11-8 i time praktički izborivši polufinalni dio turnira.

Veći dio utakmice Hrvatski vaterpolisti su suvereno vladali terenom, držali loptu te konstantnu prednost protiv Srbije. Na početku utakmice Srbija je ipak kvalitetnije otvorila igru. Poveli su 3-1, ali nakon toga Hrvatska se vratila u igru, okrenula rezultat te u sljedeće dvije četvrtine s omjerom 4-1 ostvarili, kako se pokazalo, nenadoknadivu prednost.

Za preokret presudan je bio gol Tea Đogaša pri kraju druge četvrtine, čime je Hrvatska na poluvrijeme otišla s prednosšću. Nakon toga, treća četvrtina završila je rezultatom 9-5. U prvom dijelu posljednje četvrtine, Hrvatski su reprezentativci nastavili održavati stečenu prednost s golovima Domagoja Burića i Mile Smodlake. Nakon rezultata 11-5, Srbija je pri kraju utakmice uspjela smanjiti prednost, te je utakmica završila 11-8

Hrvatska: Vićan, Burić, Bošković, Barač, Smodlaka, Vrdoljak, Đogaš. Pavić, Bušlje, Kunac, Hinić, Marković, Joković. Izbornik: Ratko Rudić

Srbija: Šefik, Vujasinović, Šapić, Udovičić, Filipović, Pijetlović, Ćirić, Soro, Gocić, Savić, Rađen, Prlainović, Peković.

Hrvatski vaterpolisti osvojili Svjetsku ligu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija po prvi puta je osvojila Svjetsku ligu svladavši u finalnom dvoboju u Almatyu Španjolsku boljim izvođenjem… Više