16.08.2008. / 15:01

Autor: Hrvoje Šimičević

Poraz od Poljske

Hrvatski rukometaši bez drugog mjesta

Nakon četiri kola, Hrvatska ima četiri boda, a u posljednjem dvoboju u ponedjeljak u 9.45 sati naši će rukometaši igrati protiv Kine. O prvom i drugom mjestu odlučivati će Francuzi i Poljaci

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela 'spasiti dan' nakon poraza vaterpolo i košarkaške selekcije. Od Červarovih izabranika, bili su bolji Poljaci, te rezultatom 27-24 priskrbili Hrvatskoj reprezentaciji drugi poraz uzastopce. Time je Hrvatska izgubila drugo mjesto u skupini, a nedostatak ozlijeđenog Ivana Balića reprezentativo je iskazan igrom na terenu. Hrvati, naime, nisu imali rješenja za vrlo dobre Poljake, iako je tijekom utakmice dominirala izmjena vodstva s obje strane. Petar Metličić, koji je u prošloj utakmici protiv Francuza isključen već u prvom dijelu, u ovoj je utakmici pokazao tek naznake povratka u formu.

Počelo je obećavajuće. Hrvatska je povela 4-1, a u devetoj minuti bilo je 7-3, no uslijedio je period od čak 14 minuta bez pogotka iz igre. U 23. minuti, Poljaci su poveli 8-11 pogotkom Jurasika. Do kraja poluvremena, bilo je 12-13, a početkom nastavka Hrvatska je nastavila s golovima, što je naše rukometaše dovelo do vodstva od 16-15. U posljednjem dijelu drugog poluvremena, Hrvatska je bezuspješno nastojala nadoknaditi dva gola zaostatka, a u tome naumu nije pomogao ni Petar Metličić, koji se nije iskazao na početku. Nakon četiri kola, Hrvatska ima četiri boda, a u posljednjem dvoboju u ponedjeljak u 9.45 sati naši će rukometaši igrati protiv Kine. O prvom i drugom mjestu odlučivati će Francuzi i Poljaci.

Na Olimpijskim igrama Čilić, Karlović i Martić

Hrvatski teniski savez je dobio potvrdu iz ITF-a da će na olimpijskom turniru u Londonu ovog ljeta pravo nastupa od hrvatskih tenisača i tenisačica… Više