27.12.2008. / 16:10

Autor: Ivana Zobenica

Nadal najbolji europski sportaš 2008. godine

Lewis Hamilton najmlađi prvak Formule 1 u izboru za najboljeg europskog sportaša završio je tek na trećem mjestu, dok je najbolja ruska ateličarka Yelena Isinbayeva bila druga. Dobitnik zlatne lopte za najboljeg sportaša, Cristiano Ronaldo, bio je tek četvrti po izboru agencije PAP

Rafael Nadal kraj je 2008. godine dočekao kao prvi tenisač svijetaRafael Nadal kraj je 2008. godine dočekao kao prvi tenisač svijetaU tradicionalnom 51. izdanju izbora za europskog sportaša godine kojeg organizira poljska agencija PAP, u izboru 17 europskih nacionalnih agencija izabran je španjolski tenisač Rafael Nadal. Nadal je ove sezone osvojio osam turnira među kojima dva iz Grand slam serije, Roland Garros i Wimbledon te olimpijski naslov u Pekingu. Uz to, uspio je preuzeti prvo mjesto na ATP ljestvici nakon četiri i pol godine vladavine Rogera Federera.

Na drugom mjestu je ruska atletičarka Yelena Isinbayeva, najbolja europska sportašica 2005. godine, koja je u skoku s motkom osvojila zlato na Olimpijskim igrama i Europskom prvenstvu dok je treće mjesto zauzeo prvak Formule 1, Britanac Lewis Hamilton.

ATP Halle: Ugodan start za Nadala i Federera

Drugi i treći tenisač na svijetu, Španjolac Rafael Nadal i Švicarac Roger Federer, startali su s pobjedama prvog tjedna održavanja ATP turnira na… Više