28.12.2008. / 17:52

Autor: Branimir Lozej

Tottenham izgubio u zadnjim trenutcima utakmice

Hrvatski igrači koji igraju u engleskim klubovima ovo kolo nisu bili uspješni. Naime, Tottenham, Luke Modrića i Vedrana Ćorluke, izgubio je od posljednje momčai lige West Bromwicha, dok je Portsmouth, u kojem igra Niko Kranjčar, u posljednjim trenucima izgubio od Arsenala

Današnje zadnje ovogodišnje kolo engleske prve lige donijelo je nekoliko iznenađenja. Posljednja momčad lige, West Bromwich, pobijedila je Tottenham, u kojem igraju hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Vedran Ćorluka, 2:0. Dok Chelsea nije uspio pobijediti Fulham, utakmica je završila 2:2, Arsenal je u zadnjim minutama utakmice pobijedio Portsmouth Nike Kranjčara.Nakon što su odigrali neodlučeno s Fulhamom na Boxing day, dan nakon Božića, danas nisu uspjeli pobjediti zadnju momčad lige West BromwichNakon što su odigrali neodlučeno s Fulhamom na Boxing day, dan nakon Božića, danas nisu uspjeli pobjediti zadnju momčad lige West Bromwich

Modrić i Ćorluka odigrali su cijeli susret s West Bromwichem, a Ćorluka je, prema BBC-evim internet stranicama, bio najbolji igrač Tottenhama na današnjoj utakmici. No, nakon što je u 35. minuti Benoit Assou-Ekotto nepotrebno srušio Giannija Zuverlooma, igrača West Bromwicha, sudac mu je dao direktan crveni karton. Nakon toga u obrani Tottenhama vidno je nedostajao jedan igrač, no West Bromwich je tek pri kraju utakmice uspio pobijediti. Golove su zabili Roman Bednar u 83. minuti i Craig Beattie u sučevoj nadoknadi.

Susret Arsenala i Portsmoutha, u kojem igra hrvatski nogometaš Niko Kranjčar, bio je izjednačen sve do kraja utakmice. Arsenalovi nogometaši jučer su igrali s Aston Villom tako da danas nisu bili toliko raspoloženo, no ipak je William Gallas u 81. minuti nakon greške Portsmouthovog vratara Davida Jamesa zabio za pobjedu.

Trener Chelseaja Luis Felipe Scolari bi je vrlo nezadovoljan rezultatom utakmice s Fulhamom, završilo je 2:2Trener Chelseaja Luis Felipe Scolari bi je vrlo nezadovoljan rezultatom utakmice s Fulhamom, završilo je 2:2Fulham je danas na samom početku i na samom kraju utakmice iznenadio Chelsea. Clint Dempsey zabio je oba gola, prvi već u 10. minuti, a drugi na samom kraju utakmice u 90. Golove za Chelsea postigao je Frank Lampard u 50. te u 72. minuti.
"Imali smo šest-sedam šansi za postignemo gol, a dali smo samo dva. Oni su imali samo dvije i to nakon slobodnjaka. Zbog te dvije šanse mi smo izgubili dva boda", rekao je nakon utakmice trener Chelseaja Felipe Scolari. Chelsea je i dalje druga na ljestvici engleskog prvenstva, poznatijeg i kao Premiership, a za prvim Liverpoolom zaostaje tri boda

Ostali današnji rezultati Premiershipa:
Bolton - Wigan 0:1
Everton - Sunderland 3:0
West Ham United - Stoke City 2:1
Blackbourn – Manchester City 2:2

Real spreman platiti 30 milijuna funti za Modrića

Španjolski prvak Real Madrid spreman je platiti Tottenhamu 30 milijuna funti za hrvatskog veznog nogometaša Luku Modrića, navodi u petak Daily… Više