18.01.2009. / 11:24

Autor: Branimir Lozej

Kostelić peti, a Austrijanci na prva tri mjesta prve vožnje slaloma u Wengenu

Hrvatski skijaši jako su dobro odvozili prvu slalomsku vožnju na švicarskom skijalištu u Wengenu. Naime, Ivica Kostelić je peti, dok je Natko Zrnčić-Dim 20. nakon prve vožnje. Vodeći je Manfred Pranger

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nalazi se na petom mjestu nakon prve vožnje slaloma u švicarskom Wengenu. Kostelić zaostaje 0,70 sekundi za prvoplasiranim Austrijancem Manfredom Prangerom. Drugo i treće mjesto zauzeli su također Austrijanci, drugi je Reinfried Herbst, a treći trenutačno prvi u ukupnom poretku skijaša Svjetskog kupa Benjamin Raich.

Ivica KostelićIvica KostelićTrenutačno najbolji slalomaš Svjetskog kupa Jean-Baptiste Grange uspio se ugurati ispred Kostelića, ali nije mogao odvoziti bolje od Austrijanaca. Drugi je hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim startao je kao 70. te odvozio vrlo dobro prvu vožnju, nakon koje je završio na 20. mjestu s 1,74 sekunde zaostatka za vodećim Prangerom. Naime, Zrnčić-Dim ima u sekundu isto vrijeme kao i Norvežanin Lars Elton Myhre te kao i Slovenac Mitja Valenčić.