18.01.2009. / 15:18

Autor: Branimir Lozej

Kostelić trećim mjestom u Wengenu potvrdio vrhunsku slalomsku formu

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je na trećem mjestu u današnjem slalomu u švicarskom Wengenu, dok je drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim bio 20. Pobijedio je prvi iz prve vožnje Austrijanac Manfred Pranger

Ivica Kostelić 2002. godine pobijedio je u slalomu Wengena, a ovo mu je bio četvrti puta da se penje na pobjedničko postoljeIvica Kostelić 2002. godine pobijedio je u slalomu Wengena, a ovo mu je bio četvrti puta da se penje na pobjedničko postoljeHrvatski skijaš Ivica Kostelić treći je u današnjem slalomu u švicarskom Wengenu, za prvoplasiranim je Manfredom Prangerom zaostao 0,39 sekundi. Tim je trećim mjesto Kostelić potvrdio vrhunsku slalomsku formu, ali se i progurao između četiri Austrijanca. Naime, drugo je mjesto osvojio Reinfried Herbst, četvrti je bio Marcel Hirscher, dok je peto mjesto zauzeo trenutačno najbolji u ukupnom poretku skijaša Svjetskog kupa Benjamin Raich.

Kostelić se novim bodovima približio Francuzu Jean-Baptisteu Grangeu u poretku slalomaša, sada njihova razlika iznosi samo 44 boda. Grange je danas bio tek šesti sa skoro sekundom zaostatka za Prangerom. Drugi hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dim i nakon druge je vožnje završio na 20. mjestu. Naime, Zrnčić-Dim je startao kao 72. skijaš, a ovo mu je prvi puta u karijeri da osvaja bodove u slalomu.

Poredak slaloma u Wengenu:

Prva trojica današnjeg slaloma u Wengenu: Manfred Pranger (u sredini), Reinfried Herbst (lijevo) i Ivica KostelićPrva trojica današnjeg slaloma u Wengenu: Manfred Pranger (u sredini), Reinfried Herbst (lijevo) i Ivica Kostelić1. Manfred Pranger 1:40:36