24.05.2009. / 23:23

Autor: Stjepan Marković

1. HNL: Prvak pokleknuo kad više nije bilo bitno

Nakon što je u prošlom kolu Dinamo osigurao titulu prvaka, u ovom kolu dopustio si je mali kiks protiv Zagreba

Strpljivom igrom nogometaši Zagreba stigli su do pobjede protiv Dinama od 1:0 i njegovim igračima pokvarili slavlje kod službene primopredaje medalja i pehara za osvojeno prvenstvo. Dinamo je napadao gotovo cijelu utakmicu ali im je nedostajalo mirnoće u završnici. Do pobjede su Zagrepčani stigli u 76. minuti preko Davora Vugrinca. Bio je to prvi poraz Dinama od kada ga vodi Krunoslav Jurčić, a Zagreb je prekinuo i Dinamov niz od 12 pobjeda i jednog remija.

Pogocima Anasa Sharbinija Rijeka je došla do treće pobjede u nizu. Ovom pobjedom momčad s Kantride zadržala je treću poziciju u prvenstvu ispred Slaven Belupa koji je ugostio Hajduk.

U Koprivnici je sparno vrijeme otežavalo je igru te nije bio previše šansi. Domaćini su u vodstvo došli u 87. minuti preko Alena Marassa da bi u sudačkoj nadoknadi Ante Aračić spasio Hajduk od nove blamaže.