27.09.2009. / 13:54

Primera: Real prvi, Barcelona pobijedila u Malagi, Maxi donio bod Atleticu

Niti Barcelona ne posustaje. Nakon što je Real Madrid ostvario petu pobjedu u 5. kolu Primere, u istom su uspjeli i branitelji naslova, nogometna momčad Barcelone...

Karim BenzemaKarim BenzemaPeto kolo u španjolskom nogometnom prvenstvu otvoreno je sigurnom pobjedom Seville u Bilbau (4-0), te novom demonstracijom moći momčadi Real Madrida koji je na svom Santiago Bernabeuu s 3-0 nadigrao Tenerife.

Novi španjolski prvoligaš odolijevao je 48 minuta kod “kraljevskog kluba”, držao nulu i nadao se makar bodu. Snove im je narušio Karim Benzema iskoristivši dobru loptu Xavija Alonsa.

Francuski je napadač ponovno bio precizan samo deset minuta kasnije kada su mu Tenerifeovi obrambeni nogometaši dali previše vremena da odluči na koji će način postići pogodak.

Treći pogodak na utakmici, a svoj drugi ove sezone, postigao je Kaka, te je madridska momčad zasjela na vrh Primerine ljestvice bez ijednog izgubljenog boda u uvodnih pet kola.

Četiri različita strijelca naudila su Athleticu iz Bilbaa u četvrtoj Sevillinoj pobjedi ove sezone.

Nakon što su na otvaranju prvenstva poraženi u Valenciji, Sevillini igrači znaju samo za uspjehe, a ovog su potpisali Renato, Negredo, Kanoute i Navas. Valja reći da su od 54. minute i vodstva 2-0 gostujući nogometaši bili brojniji u polju. Isključen je bio Amorebieta.

Barcelona slavila u Malagi

Razlika nakon ovoga kola ipak postoji. Zbog bolje razlike pogodaka vrh su ponovno preuzeli nogometaši “kraljevskoga kluba” čija je gol-razlika 16-2. Katalonski nogometni ponos zabio je jednako, ali i primio pogodak više.

Na gostovanju kod Malage Barça nije imala baš nikakvih problema.

Iz posjeda lopte koji je bio 71 posto u njihovu korist redale su se prilike, a prvu je iskoristio švedski napadač Zlatan Ibrahimović, čiji start iz snova za Barcelonu još uvijek traje. Nikada nitko prije nije postigao barem pogodak u uvodnih pet utakmica za Barcelonu, a upravo se time od subote može dičiti najzvučnije pojačanje kluba u ljetnom prijelaznom roku.

Načeo je Ibrahimović mrežu domaćina laganim dodirom ispružene noge na dodavanje Lionela Messija. Šveđanin je sjajno izbjegao zamku za zaleđe i poentirao u 38. minuti susreta.

Mnogo bolja Barcelona pobjedu je zaokružila u 58. minuti nakon akcije koju je zaokružio Pique. U 86. minuti utakmice crveni karton zaslužio je Luque ostavivši tako domaćina s minimalnim izgledima za preokret rezultata.

Maxi donio bod Atleticu na Mestalli

Zahvaljujući argentinskim nogometašima, Sergiju Agüeru i Maxiju Rodriguezu, nogometaši Atletica izvukli su bod (2-2) s gostovanja na Mestalli u dvoboju petog kola Primere.

Zaslužniji je Rodriguez, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade lijepo na daljnoj vratnici reagirao na ubačaj Antonija Lopeza i zabio domaćem golmanu Moyi za konačnih 2-2. Bio je to prvi Maxijev gol u Primeri nakon 20. prosinca prošle godine, kada je zabio dva gola u gostujućoj 3-2 pobjedi Madriđana kod Espanyola.

Gosti su došli u vodstvo golom Sergija Agüera nakon krasne napadačke akcije u sedmoj minuti. Zabio je Argentinac drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

Krasnu je priliku za povećanje vodstva propustio u 20. minuti, kada je sam oteo loptu Alexisu na centru i sjurio se prema golu Moye. Nije bio precizan u završnici poslavši loptu prizemno pored daljnje vratnice.

Majstorskim je potezom na 1-1 izjednačio sve bolji veznjak Valencije Pablo Hernandez. Samo dvije minute potom, u 27. minuti, David Silva doveo je domaće u 2-1 vodstvo. Bio je to njegov šesti prvenstveni pogodak. Najbolji je strijelac Primere u ovom trenutku. Svih je šest golova upisao u posljednjim četirima utakmicama.

Primera, 5. kolo:

Valencia – Atletico Madrid 2-2 (Pablo Hernandez 25, Villa 27 / Agüero 7, Maxi 92)

Malaga - Barcelona 0-2 (Ibrahimović 38, Pique 58)

Real Madrid - Tenerife 3-0 (Benzema 48, 58, Kaka 78)

Athletic Bilbao - Sevilla 0-4 (Renato 5, Negredo 20, Kanoute 45, Navas 75)

1. Real Madrid 5 5 0 0 16-2 15

2. Barcelona 5 5 0 0 16-3 15

3. Sevilla 5 4 0 1 12-3 12

4. Athletic 5 3 0 2 5-7 9

5. Valencia 5 2 2 1 11-9 8