28.09.2009. / 14:22

Kicker: Ibišević igrač kola, Petriću i Banoviću 2.5

Iza hrvatskih nogometaša vrlo je dobar bundesligaški vikend. U dvobojima sedmoga prvenstvenog kola izvjestitelji Kickera najbolje su ocijenili igru Josipa Šimunića...

Vedad IbiševićVedad IbiševićBez pogreške je hrvatski stoper odradio prvih 45 minuta u gostujućoj pobjedi (5-1) njegova Hoffenheima kod Herthe. Za pokazano do ozljede zaradio je dvojku.

Tek za nijansu slabije prošli su Mladen Petrić, junak pobjede HSV-a nad Bayernom (1-0), te Ivica Banović, koji odličnim igrama u Freiburgu (asistencija u 3-0 domaćoj pobjedi nad Borussijom M.) sve više izaziva pozornost izbornika Slavena Bilića. Obojica su ocijenjeni s 2.5.

U dresu Bayerna Ivica Olić igrao je do 66. minute. Ocijenjen je prolaznom četvorkom.

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u sedmom su kolu briljirali. Vedad Ibišević zabio je nakon deset mjeseci prvi bundesligaški i službeni pogodak, sveukupno njih tri u Hoffenheimovoj gostujućoj pobjedi u Berlinu (5-1). Ocijenjen je čistom jedinicom i time je automatski postao najbolji igrač sedmog kola.

Priznanje mu je također odalo i njemačko izdanje Goal.coma, koje ga je uvrstilo u momčad kola na poziciji lijevog krila.

Kapetan Hoffenheima Sejad Salihović prošao je s prosječnih 3.5.

Iznadprosječno su ocijenjeni Wolfsburgovi prvotimci Edin Džeko (2) i Zvjezdan Misimović (2.5), koji su inspirirali Wolfsburgovu domaću pobjedu (4-2) nad Hannoverom u donjosaskom derbiju.

Konačno, loše je, kao i njegov Eintracht (3-0 pobjeda Stuttgarta u Frankfurtu), prošao Zlatan Bajramović. Ocijenjen je slabom peticom.

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više