04.10.2009. / 19:12

Primera: Ovosezonski prvijenac Mate Bilića

Nekih 25 završnih minuta utakmice između Sportinga i Mallorce odigrao je hrvatski napadač momčadi iz Gijona, Mate Bilić. Dovoljno za pogodak...

Mate BilićMate BilićDvije pobjede domaćina i tri utakmice bez pobjednika rezime su dosadašnjeg nedjeljnog dijela šestoga kola španjolskog nogometnog prvenstva. Razloga za slavlje imala je momčad Sportinga koja je odigrala sjajno drugo poluvrijeme i s konačnih 4-1 pobijedila Mallorcu koju je do prednosti doveo Marti s bijele točke u 12. minuti susreta.

S tim je rezultatom završio prvi dio utakmice, a u drugome je sve otišlo na stranu raspucanog domaćina. Luis Moran bio je precizan u 58., De las Cuevas već minutu kasnije, a isti je igrač u 68. minuti potvrdio vodstvo Sportinga. Posljednji se na listu strijelaca upisao hrvatski napadač koji je na travnjak utrčao umjesto Davida Barrala u 67. minuti. Prvo je u 74. isprobao udarac, a potom u 82. iskoristio Moranovu asistenciju za prvi pogodak ove sezone.

Do tri boda je došao Getafe protiv Osasune (2-1), dok su utakmice Valladolida i Athletica (2-2), Villarreala i Espanyola (0-0), te Xereza i Malage (1-1) završile bez pobjednika.

Primera, 6. kolo:

Getafe – Osasuna 2-1 (Diaz 55, Leon 76 / Aranda 62)

Sporting – Mallorca 4-1 (Moran 58, De las Cuevas 59, 68, Bilić 82 / Marti 12 - 11m)

Valladolid – Athletic 2-2 (Costa 60, Nivaldo 75 / Laskurain 10, Muniain 77)

Villarreal – Espanyol 0-0

Xerez – Malaga 1-1 (Armenteros 46, Obinna 83)

Kasnije:

Racing – Valencia

Sevilla – Real Madrid

Redoslijed: 1. Barcelona 18, 2. Real Madrid 15 (-1), 3. Sevilla 12 (-1), 4. Deportivo 12, 5. Mallorca 10...

Ruud van Nistelrooy okončao karijeru

Legendarni nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy (35) objavio je kraj svoje sjajne nogometne karijere započete davne 1993. godine. Malaga je u… Više