14.10.2009. / 22:28

Autor: Ivica Medo

U posljednjem kolu skupine 5 kvalifikacija za SP 2010. Španjolska je trijumfalno prošla kroz Zenicu pobijedivši Bosnu i Hercegovinu s 5:2

Manuel Mata, Cesc Fabregas i Alvaro Negredo u zagrljaju Manuel Mata, Cesc Fabregas i Alvaro Negredo u zagrljaju Dvostruki strijelac za "furiju" bio je Negredo koji je postigao pogotke u 50., 55. Pique je doveo u vodstvo europske prvake u 13. minuti, a David Silva je već minutu kasnije povisio na 2:0. Zatim na scenu stupa Negredo s dva pogotka. Peti gol za Španjolsku postigao je Mata u 89. minuti.

Džeko (90.) i Misimović (90.) samo su ublažili poraz u posljednjim trenucima utakmice. Španjolska je prva u skupini s maksimalnim učinkom, a BiH ide u doigravanje.

Kvalifikacije za SP, 5. skupina:

Bosna i Hercegovina - Španjolska 2-5 (Džeko 90, Misimović 90+2 / Pique 12, Silva 14, Negredo 50, 55, Mata 89)

Turska - Armenija 2-0 (Hal. Altintop 16, Cetin 28)

Estonija - Belgija 2-0 (Piiroja 30, Vasiljev 67)

1. *Španjolska 10 10 0 0 28-5 30

2. **Bosna i Hercegovina 10 6 1 3 25-13 19

3. Turska 10 4 3 3 13-10 15

4. Belgija 10 3 1 6 13-20 10

5. Estonija 10 2 2 6 9-24 8

6. Armenija 10 1 1 8 6-22 4