15.10.2009. / 01:06

Kvalifikacije za SP: Englezi za kraj lako protiv Bjelorusije

Engleski nogometaši devetom su pobjedom završili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici. Na Wembleyju je pala Bjelorusija (3-0)...

Peter CrouchPeter CrouchJedini je poraz momčad Fabija Capella u skupini 6 tako doživjela prošlu subotu u Ukrajini (1-0) što je u konačnici skupo stajalo hrvatsku reprezentaciju koja je ostala na trećem mjestu i bez SP-a.

Englezima je i utakmica protiv Bjelorusa, baš kao i ona subotnja u Dnjipropetrovsku, bila bez rezultatskog značaja, ali odradili su je na visokoj razini. Već je u trećoj minuti Jurija Ževnova matirao Peter Crouch, a tih se 1-0 održalo do kraja poluvremena.

U nastavku je najprije udarcem s 20-ak metara u 59. minuti prednost domaćina povećao Shaun Wright-Phillips, da bi u 75. minuti svojim drugim pogotkom konačni rezultat postavio Crouch.

Spomenimo da je David Beckham odigrao svoju 115. utakmicu za reprezentaciju i još je samo deset nastupa udaljen od rekordera Petera Shiltona.

Kvalifikacije za SP, Skupina 6:

Engleska - Bjelorusija 3-0 (Crouch 4, 75, Wright-Phillips 59)

Kazahstan - Hrvatska 1-2 (Hižničenko 26 / Vukojević 10, Kranjčaer 90)

Andora - Ukrajina 0-6 (Ševčenko 22, Gusev 61, Lima 70-ag, Rakicki 80, Seleznjov 81, Jarmolenko 83)

1. *Engleska 10 9 0 1 34-6 27

2. **Ukrajina 10 6 3 1 21-6 21

3. Hrvatska 10 6 2 2 19-13 20

4. Bjelorusija 10 4 1 5 19-14 13

5. Kazahstan 10 2 0 8 11-29 6

6. Andora 10 0 0 10 3-39 0