15.10.2009. / 10:36

Kvalifikacije za SP: Honduras drugi put na SP-u

Nogometna reprezentacija Hondurasa osigurala je kao trećeplasirana u CONCACAF zoni prvi nastup na Svjetskom prvenstvu nakon 1982. godine i španjolskog Mundijala...

Carlos Costly i Wilson PalaciosCarlos Costly i Wilson PalaciosOsim njihove 1-0 pobjede na gostovanju kod Salvadora, to im je omogućio sastav SAD-a, koji je u Washingtonu izjednačio na 2-2 protiv Kostarike u petoj minuti sudačke nadoknade izbivši tako Kostarikancima treće mjesto iz ruku u posljednjem trenutku.

Sjedinjene Države i Meksiko osigurale su nastup u JAR-u prošlog vikenda, Honduras ide kao treći dok će se Kostarikanci za SP boriti u dvjema utakmicama dodatnih kvalifikacija protiv Urugvaja, petoplasiranog sastava južnoameričkih kvalifikacija.

U najzanimljivijoj utakmici posljednjeg kola CONCACAF zone (Sjeverna i Srednja Amerika) Kostarikanci su na RFK stadionu u Washingtonu golovima Briana Ruiza u 21. i 24. minuti vodili 2-0 sve do 72. minute, kada je na 2-1 smanjio Michael Bradley, sin američkog izbornika Boba. Jonathan Bornstein je izjednačio u petoj minuti sudačke nadoknade. Kostarikanci su kraj dočekali s dlanovima na licu, u nevjerici zbog propuštene prilike. Njihov brazilski izbornik Rene Simoes, koji je doveden uoči posljednjih dvaju kola da bi reprezentaciju uspio spasiti dodatnih kvalifikacija, završnicu susreta nije vidio jer je isključen neposredno prije kraja utakmice zbog svađe sa sucima.

Carlos Pavon donio je Hondurašanima pobjedu u San Salvadoru golom u 64. minuti, te se time iskupio za promašeni penal protiv Amerikanaca u prošlom kolu u San Pedro Suli, kojim je mogao izjednačiti na 3-3 i već ranije osigurati treće mjesto.