17.10.2009. / 18:26

Autor: Nacionalova redakcija

1. HMNL: Nacional razbio Potpićan u Labinu

Nacional je u derbiju 2. kola 1. HMNL pobijedio u Labinu aktulanog prvaka Potpićan s visokih 5:0 i tako se revanširao za iznenađujući poraz u prošlosezonskom finalu doigravanja

Portugalski trener Tiago daje upute igračima Nacionala na utakmici s PotpićanomPortugalski trener Tiago daje upute igračima Nacionala na utakmici s PotpićanomNakon što je u 1. kolu pobijedio novog prvoligaša Skriptu sa 6:0 u Zagrebu, Nacional je u Labinu deklasirao i aktualnog prvaka Potpićan s 5:0, kojem je to drugi poraz zaredom, u 1. kolu izgubio je od Mejaša također na svome terenu.

Čim se krenulo sa centra Nacional je poveo. Trener Tiago je nacrtao akciju iz koje u 8. sekundi susreta Capar pogađa za 1:0. Nakon toga izmjenjuju se poluprigode sa obje strane, a vratari uspijevaju sačuvati svoja vrata.U 16 minuti ponajbolji igrač susreta Nene se na osam metara od vratara Funčića oslobađa svog čuvara i snažno pod gredu zabija za 2:0. Nacional je tada dobio krila i preuzo kontrolu utakmice u svoje ruke. U takvoj igri Capar postiže pogodak za 3:0 nakon akcije iz koje udarcem sa deset metara pogađa suprotni kut gola domaćina.

U drugom poluvremenu na terenu je igrao samo Nacional i kroz odličnu kontrolu lopte nije dopuštao domaćinu da dođe u izgledniju prigodu za gol. Domaći su zaprijetili dva puta iz prekida te jednom iz kontranapada kada su pogodili i stativu. Ostali pokušaju su završili pored ili iznad gola. U takvoj igri igrači Nacional su stvorili niz prigoda u kojima su bili "oči u oči" sa domaćim vratarom Funčićem. U 33. minuti Novak povećava vodstvo na 4:0 nakon što se oslobodio svog čuvara na centru i sa deset metara iskosa pogodio desne rašlje domaćeg gola. Ovaj pogodak dobio je i zasluženi pljesak domaće publike. U 36. minuti Potpićan uvodi golmana-igrača i u preostalih pet minuta uspijevaju uputiti samo jedan šut prema golu gostiju iz Zagreba. U 39. minuti Šestić je presjekao jednu takvu loptu i pogodio za veliku i zasluženu pobjedu od 5:0.

Ova utakmica je pokazala taktičku zrelost Nacionala protiv momčadi iz Potpićna koja je svojom prepoznatljivom igrom u obrani u susretima ovih dvaju protivnika uspijevala napraviti velike probleme Nacionalu u prošloj sezoni. Gledatelji su večeras mogli vidjeti brži, moderniji, ubojitiji i taktički zreliji Nacional koji ovakvim radom ne bi trebao imati velikih problema u ostvarenju zadanih ciljeva u ovoj sezoni.

Matija Capar: Na pravom smo putu

Jedan od ponajboljih igrača Nacionala Matija Capar nakon utakmice je istaknuo:

"Odigrali smo odlično i taktički zrelo ovu utakmicu u kojoj smo domaćima dopustili samo nekoliko poluprigoda i neutralizirali njihovo najjače oružje - a to su kontranapadi. Utakmicu smo otvorili pogotkom u 8 sekundi i preuzeli kontrolu. Ova pobjeda nam je pokazala do dobro radimo i da smo na pravom putu", konstatirao je Capar, dok je iskusni Kujtim Morina podcrtao:

"Iznimno sam sretan zbog ove pobjede i pohvalio bih cijelu momčad koja je pokazala htjenje i želju za pobjedom. Ova pobjada pokazuje da smo kavlitetno radili u proteklom razdoblju i popravili igru u obrani. Ovo je tek početak prvenstva i trebamo još dosta raditi i rezultat neće izostati", rekao je Kujtim Morina.

MNK Skripta V.B.K. 0 2 0 0 2 2:12 -10

Napomena: 1. kolona bodovi, 2. kolo, 3. pobjede, 4. remiji, 5. porazi, 6. golovi, 7. gol-razlika

Nacional na kioscima već danas

Zbog Praznika rada, 1. svibnja, Nacional možete kupiti na kioscima diljem Hrvatske već danas. U novom broju donosi: Intervju: Stjepan Mesić- Bivši… Više