17.10.2009. / 23:11

Senzacija u Kranjčevićevoj: Zagreb srušio Dinamo s igračem manje

U 11. kolu 1. HNL Zagreb je napravio najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva pobijedivši Dinamo 1:0 pogotkom Davora Vugrinca u 60. minuti. Zagreb je od 68. minute igrao i s igračem manje budući da je Krstanović isključen iz igre zbog neopreznog starta s leđa na Cufreu

Igor ŠtimacIgor Štimac"Još se jednom pokazalo da je nogomet najnepredvidljivija i najljepša igra", bilo je prvo što izjavio trener Zagreba Igor Štimac nakon utakmice. Život doista piše romane. Ne samo da je posljednjeplasirana momčad 1. HNL pobijedila prvoplasiranu, nego je to bila i prva pobjeda Zagreba u prvenstvu, a da sve bude kao u filmu pobrinuo se strijelac Vugrinec kojem je to bio stoti pogodak u 1. HNL. Vuga je došao u "klub 100" igrajući za Varteks, Dinamo, Rijeku i Zagreb. Sreći Zagrebovih igrača, trenera Štimca i predsjednika Dražena Medića nije bilo kraja. Ne znamo gdje se nalazio izvršni dopredsjednik Dinama Zdravko Mamić, koji nije viđen na stadionu, ali prema ponašanju Dinamovih igrača nakon utakmice, može se zaključiti da očekuju "bukvicu" od koje će im danima "zujati" u glavi.

Mamić bi valjda lakše podnio i da je Dinamo doživio prvi prvenstveni poraz od Hajduka nego od Zagreba kojeg vodi njegov najljući rival Igor Štimac, ali i Dražen Medić, s kojim je sve samo ne u dobrim odnosima.

Dinamo je poraz došao u najgore moguće vrijeme, "modre" u četvrtak očekuje megdan s Ajaxom u Amsterdamu u 3. kolu skupine A Europske lige.

Trener Krunoslav Jurčić na press-konferenciji izgledao je prilično potišteno.

"Zagreb je zasluženo pobijedio. Glavni razlog našeg poraza vidim u nedovoljnoj individualnoj želji mojih igrača", izjavio je Jurčić, a na pitanje što očekuje u Amsterdamu, odgovorio je vrlo znakovito:

"Ne znam, vidjet ćemo."

U derbiju 11. kola Cibalia i Karlovac odigrali su neriješeno 2:2, Rijeka je na Kantridi remizirala s Osijekom 1:1, Slaven je lako pobijedio Istru 3:0, a Varteks je s istim rezultatom svladao Međimurje. Lokomotiva je pogotkom Antolića iz jedanaesterca u 90. minuti slavila protiv Croatije 3:2.

Rezultati 11. kola 1. HNL:

ZAGREB - DINAMO 1:0 (Vugrinec 60)
CIBALIA - KARLOVAC 2:2 (Husić 22, Prgomet 72 / Novinić 28, Jerneić 62)
RIJEKA - OSIJEK 1:1 (Čulina 53 / Jugović 38)
VARTEKS - MEĐIMURJE 3:0 (Hojski 28, 60, Mumlek 78 - 11m)
SLAVEN BELUPO - ISTRA 1961 3-0
LOKOMOTIVA - CROATIA SESVETE 3-2 (Puljić 38, 61, Antolić 90-11m/Položani 57, Bošnjak 81)
INTER - ZADAR 4-3 (ŠARIĆ 27, 42, 90, Dodo 86/Mitrović 14, Terkeš 29, Šaranović 37)