18.10.2009. / 22:32

EBEL liga: Medveščak srušio prvaka

Hokejaši Medveščaka došli su do velike pobjede u 15. kolu austrijske EBEL lige. U Ledenoj dvorani Doma sportova srušili su aktualnoga prvaka KAC iz Klagenfurta 4-2...

Medveščak je pobijedio Klagenfurt 4:2Medveščak je pobijedio Klagenfurt 4:2Zagrepčani su do trijumfa došli sjajno odigranom posljednjom trećinom, a nakon prve dvije je rezultat bio 1-1.

Za “medvjede” je utakmica krenula loše, budući da su Austrijanci poveli u 19. minuti preko Michaela Craiga. Mike Ouellette je izjednačio u 26. minuti nakon asistencije Joela Prpica, a nakon drugog je odmora uslijedio uragan zagrebačke momčadi.

Najprije je Conrad Martin doveo domaćine u vodstvo na dodavanje Andyja Serticha, potom je na 3-1 povisio Aaron Fox nakon asistencije Robbyja Sandrocka, a veliku seriju “medvjeda” je novim pogotkom zaključio Fox (asistent Sertich). U posljednjoj je minuti poraz Klagenfurta ublažio David Schuller.

Medveščaku je to peta pobjeda ove sezone, a novi ispit ima u petak kada gostuje u Grazu.

EBEL liga, 15. kolo:

Medveščak - Klagenfurt 4-2 (0-1, 1-0, 3-1)

Olimpija - Graz 1-6

Jesenice - Red Bull Salzburg 3-4 (kazneni udarci)

Villach - Vienna 0-6

Alba Volan - Linz 6-5 (kazneni udarci)

Redoslijed: 1. Graz 25, 2. Linz 24, 3. Vienna 20, 4. Villach 19 (+1), 5. Red Bull Salzburg 18 (+1), 6. Alba Volan 16, 7. Klagenfurt 15, 8. Medveščak 13, 9. Olimpija 11, 10. Jesenice 7

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više