31.10.2009. / 09:30

NBA liga: Ukić startao porazom i skromnom minutažom

Košarkaši Milwaukee Bucksa odigrali su u petak prvu utakmicu nove NBA sezone. Izgubili su na gostovanju kod Philadelphije 99-86

Roko Leni UkićRoko Leni UkićRoko Ukić odigrao je posljednjih osam minuta i 44 sekunde dvoboja. Trener Scott Skiles uveo ga je u igru pri vodstvu domaćih od 12 poena razlike. Baš jedinim Ukićevim košem na utakmici (za dva) gosti su došli na minus pet (88-83), no 76-ersi su odgovorili serijom 10-0 i definitivno prelomili utakmicu.

U nepunih je devet minuta uz dva koša (šut 1-2 iz igre, od čega 0-1 za tricu) Ukić upisao još jednu asistenciju. Najbolji od njegovih suigrača bio je 20-godišnji rookie i konkurent mu na mjestu razigravača Brandon Jennings, koji je ubacio 17 koševa uz devet skokova i devet asistencija.

Jednako je dobar u pobjedničkom sastavu, s 19 koševa, 9 skokova i sedam asistencija, bio najbolji igrač 76-ersa Andre Iguodala.

Boston Celticsi, prvaci iz 2008. godine, pobijedili su na svom parketu Chicago 118-90 za maksimalnu treću pobjedu na startu sezone. Paul Pierce 20 je od 22 svoja koša zabio u trećoj četvrtini.

Do prve je pobjede u trećoj utakmici sezone Cleveland Cavalierse odveo LeBron James, koji je zabio 24 koša uz devet skokova i šest asistencija u gostujućem slavlju kod Minnesote 104-87.

Prvu je pobjedu u sezoni ostvario i Dallas predvođen Dirkom Nowitzkim (21 koš, 10 skokova), i to na gostovanju kod prvaka LA Lakersa u Staples Centeru (94-80). Time su Mavericksi prekinuli seriju od šest uzastopnih poraza od Lakersa.

Individualno su najbolje večeri imali Steve Nash i Dwight Howard. Nash je ubacio 18 koševa uz šest skokova i čak 20 asistencija u domaćoj pobjedi njegova Phoenixa nad Golden Stateom (123-101), dok je centar Orlanda ubacio 20 koševa i dodao 22 skoka u slavlju (95-85) Magica kod New Jerseyja.