07.11.2009. / 23:39

Le Championnat: Grenobleu prvi bod ove sezone, Lens prekinuo pobjednički post

Mathieu Coutadeur i Daisuke MatsuiMathieu Coutadeur i Daisuke MatsuiNeefikasni strijelci i prvi bod Grenoblea osvojen ove sezone obilježja su prvih šest dovršenih utakmica 12. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Tako je u šest odigranih utakmica postignuto deset golova, ali izuzme li se visoka 5-0 pobjeda Lorienta protiv Boulognea (po dva gola Kevina Gameira i Marame Vahirue), na ostalih je pet utakmica postignuto tek pet golova.

Svakako je veliko iznenađenje remi (0-0) Monaca i Grenoblea na Stade Louis II stadionu u utakmici u kojoj za domaći sastav Jerko Leko i Dario Šimić nisu bili niti na klupi.

PSG je na Parku prinčeva doživio treći ovosezonski poraz, a bolja od pariške momčadi bila je Nica koja je slavila golom Löica Remyja iz 88. minute.

Reprezentativac BiH Emir Spahić odigrao je svih devedeset minuta za Montpellier na gostovanju kod Valenciennesa (1-1). Zaradio je žuti karton.

Lens prekinuo pobjednički post

Nogometaši Lensa slavili su na gostovanju kod Sochauxa u 12. kolu Le Championnata 2-1 i tako došli do prve prvenstvene pobjede od 23. kolovoza.

Navednog je datuma Lens slavio na gostovanju kod Grenoblea 2-1 nakon čega je uslijedio niz od osam utakmica bez pobjede (tri remija i pet poraza).

Iako su domaćini bili bolji sastav, te uputili čak 14 udaraca prema vratima više od Lensa (23-9), sastav Vedrana Runje je bio učinkovitiji te je golovima Romaina Sartrea i Abdoulrazaka Boukarija vodio 2-0 sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je Slovan Privat postavio konačan rezultat.

Hrvatski reprezentativni vratar branio je cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.