08.11.2009. / 11:40

Primera: Realu gradski derbi protiv Atletica

Kaka Kaka U posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva, u madridskom derbiju igranom na Vicente Calderonu, Real je pobijedio Atletico 3-2.

U sjajnoj utakmici punoj lijepih poteza, prilika na objema stranama, golova i dramatike, Real je osvojio tri boda i tako nastavio niz nepobjedivosti (u Primeri) protiv ljutog gradskog rivala na njegovom stadionu koji datira još od 1999. godine.

Sjajnim dalekometnim udarcem Kake (3. prvenstveni gol), te golovima Marcela (2. gol) i Gonzala Higuaina (4. gol) Real je imao u 64. minuti uvjerljivu prednost od 3-0, da bi dvije minute kasnije Sergio Ramos zaradio izravan crveni karton nakon prekršaja na Sergiju Agüeru.

Brojčana razlika na travnjaku brzo je došla do izražaja i Real se našao pod pritiskom domaćina. Redale su se prilike pred vratima Ikera Casillasa, koji je sjajno branio i čuvao Realovu prednost do 79. minute kada su prvo Diego Forlan, a potom i Sergio Agüero samo dvije minute kasnije vratili Atletico u igru i osigurali napetu završnicu.

Imao je Atletico i priliku za izjednačenje, ali je “zicer” Agüeru u drugoj minuti sudačke nadoknade obranio Casillas i donio Realu osmu ovosezonsku pobjedu.

Atleticu je ovo bio peti ovosezonski poraz, te se nalazi na 18. mjestu, u zoni ispadanja.

Primera, 10. kolo:

Atletico Madrid – Real Madrid 2-3 (Forlan 79, Agüero 81 / Kaka 5, Marcelo 25, Higuain 64)

Getafe – Deportivo La Coruña 0-2 (Mista 13. Filipe 60)

Tenerife – Malaga 2-2 (Martinez 18, Alfaro 27 / Edinho 29, Lopez 78)

Barcelona – Mallorca 4-2 (Pedro 11, 40, Henry 42, Messi 86-11m / Nunes 19, Keita 90+2)

1. Barcelona 10 8 2 0 28-7 26

2. Real Madrid 10 8 1 1 26-8 25

3. Sevilla 9 6 1 2 16-5 19

4. Deportivo 10 6 1 3 14-11 19

5. Valencia 9 5 3 1 16-9 18

6. Mallorca 10 5 2 3 18-13 17

7. Sporting Gijón 9 3 4 2 11-10 13

8. Espanyol 9 3 4 2 8-9 13