09.11.2009. / 00:56

Bundesliga: Soldina treća pobjeda

Zvonimir SoldoZvonimir SoldoHrvatski trener Zvonimir Soldo došao je do treće pobjede u Bundesligi ove sezone. Njegov Köln je kao gost svladao najslabiju momčad lige, berlinsku Herthu s 1-0.

Soldini su nogometaši u 12. kolu nanijeli jubilarni deseti poraz Herthi ove sezone, a za to je najzaslužniji kapetan gostiju, Slovenac Milivoje Novakovič, koji je u 79. minuti pogodio glavom nakon asistencije najveće Kölnove zvijezde Lukasa Podolskog.

Momčad hrvatskog stratega skočila je na 13. mjesto, tako da će Soldo sljedeća dva tjedna barem malo lakše disati. Köln je, inače, i dalje, uz Herthu najneefikasniji sastav Bundeslige sa samo sedam postignutih pogodaka.

Hamburger SV u gostima još uvijek ne zna za poraz. U Hannoveru je odigrao 2-2, a pobjeda mu je pobjegla u 88. minuti kada je izjednačio Jiri Štajner. Werder je propustio priliku ponovno doći na samo bod zaostatka za vodećim Bayerom. U Bremenu je odigrao samo 1-1 protiv Borussije Dortmund.

Bundesliga, 12. kolo:

Hannover - HSV 2-2 (Konan 28, Štajner 88 / Jansen 15, Elia 44)

Hertha - Köln 0-1 (Novakovič 79)

Werder - Borussia Dortmund 1-1 (Özil 36 / Barrios 54)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više