12.11.2009. / 19:29

ATP Pariz: Marin Čilić u četvrtfinale preko Verdasca

Marin ČilićMarin ČilićPobjedom 3-6, 6-3, 6-4 protiv Fernanda Verdasca hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je nastup u četvrtfinalu ATP Masters 1000 Series turnira u Parizu.

Iskorištenom četvrtom meč loptom, a trećom na svoj servis, 12. je nositelj turnira svladao sedmog, nakon sat i 56 minuta borbe u kojoj je morao nadoknaditi i gubitak prvog seta.

Španjolac, koji je Čilića pobjedom nad Andreasom Seppijem u utorak eliminirao s liste kandidata za završni turnir sezone, ATP Finals u Londonu, je bolje otvorio susret i iskoristio ponuđenu break loptu već u prvoj servis igri hrvatskog igrača, te je potvrdom svojeg servisa otišao na 3-0, a potom prvi set priveo kraju.

Ukupno pet dvostrukih servis pogrešaka učinio je Verdasco, a jedna od njih bila je ključna za razvoj drugoga seta. Pri rezultatu 3-2, Čilić je došao do 15-40 na Španjolčev servis, potom je Verdasco osvojio poen, nakon čega je na već spomenut način omogućio Čiliću prednost 4-2, što je 13. igrač ATP ljestvice i znao sačuvati.

Drugoj uzastopnoj pobjedi i izjednačavanju međusobnog omjera na 2-2 Čilić se primaknuo u sedmome gemu trećega seta kada je još jednom oduzeo početni udarac (iskorištenost brak lopti 2/7) osmom tenisaču svijeta, poveo 4-3 i trasirao si put u četvrtfinale.

Ondje će igrati s pobjednikom meča Benneteau-Monfils.

ATP Masters 1000 Series turnir u Parizu igra se na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 2.75 milijuna eura.

ATP Pariz, 3. kolo:

Čilić (12) - Verdasco (7) 3-6, 6-3, 6-4

Söderling (9) - Davidenko (6) 6-3, 3-6, 6-4

Đoković (3) - Clement 6-2, 6-2

Tsonga (8) - Simon (11) 6-2, 6-3

ATP Pariz: Đoković odustao, Tsonga u polufinalu

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković povukao se s ATP Masters 1000 turnira u Parizu zbog upale desnog ramena. Njegov nesuđeni suparnik, Francuz… Više