18.11.2009. / 12:49

NLB liga: Cibona uvjerljiva i protiv Budućnosti

Marin Rozić u akcijiMarin Rozić u akcijiKošarkaši Cibone nastavljaju s odličnim igrama u regionalnoj NLB ligi. U osmom su kolu došli i do osme pobjede, u Draženovom domu je pala Budućnost.

Zagrepčani su goste iz Podgorice ispratili sa 79-54, prikazavši vrlo uvjerljivu igru tijekom svih 40 minuta.

Koliko je Cibona u utorak bila dominantna, posebno u obrani, svjedoči i podatak da je do poluvremena odjurila na 44-19! U nastavku su košarkaši Velimira Perasovića mirno čuvali prednost i sačuvali neporaženost u regionalnom natjecanju ove sezone.

U ujednačenoj Ciboninoj momčadi posebno se ipak istaknuo Lukša Andrić s double-double učinkom, 14 poena i deset skokova. Podjednako ga je dobro pratio i Tomislav Zubčić s 13 koševa i osam skokova, a dvoznamenkasti broj poena upisao je i Marko Tomas (12). Podgoričane je s 15 poena predvodio Marko Simonović.

NLB liga: Porazi Zagreba i Cedevite

Nakon što je Cibona kao domaćin uvjerljivio svladala Budućnost 79-54 u prvoj utakmici 8. kola regionalne košarkaške NLB lige, u kasnijim terminima su Zagreb i Cedevita pretrpjeli poraze...

Zagreb je izgubio u Širokom 74-72 od istoimenog domaćina, te je pretrpio tek drugi poraz u ovome natjecanju ove sezone. Kapetan domaće momčadi Šime Špralja pogodio je tricu u zadnjem napadu domaćina za pobjedu Širokog. Bio je to njegov 13. koš na utakmici. Još efikasniji bio je kod Širokog Chester Mason s 20 poena. U Zagrebu su najbolji bili Ante Tomić s 24 koša (10-14 za dva poena, 4-5 slobodna bacanja), Damir Mulaomerović s 14 poena i 9 asistencija, te Luka Žorić s 12 koševa. Domaćini su imali 15 skokova i pet osvojenih lopti više od Zagreba, te pet izgubljenih lopti manje...

Cedevita je u Podsusedu izgubila od ljubljanske Olimpije 73-70. Zagrepčani su u drugom poluvremenu imali i 12 poena prednosti, ali su mizerno loše odigrali treću četvrtinu u kojoj su postigli tek 3, a primili 17 koševa. Andrija Žižić briljirao je kod domaćina s 29 koševa (10-12 iz igre, 9-11 iz slobodnih bacanja), imao je vrijednosni indeks valorizacije 38, ali niti to nije bilo dovoljno. Olimpiju su predvodili Sašo Ožbolt sa 17 i Matthew Walsh sa 16 koševa.

Dodajmo da je Helios kao domaćin pobijedio Bosnu 66-60.

Košarkaši Zadra svoj će dvoboj 8. kola u gostima kod Hemofarma odigrati tek 26. siječnja sljedeće godine.

Hemofarm - Zadar (26. siječnja 2010.)

Redoslijed: 1. Cibona 8-0, 2. Olimpija 6-2, 3. Zagreb 6-2, 4. Široki 4-4, 5- Zadar (-1) 4-3, 6. Budućnost 3-5, 7. Cedevita 3-5, 8. Helios 3-5, 9. Hemofarm (-1) 3-4, 10. Partizan (-2) 4-2, 11. Radnički (-1) 3-4, 12. Crvena Zvezda (-1) 2-5, 13. Bosna 1-7, 14. FMP (-2) 2-4